Aktualne trendy w modzie

Co sezon witają nas nowe trendy odzieżowe. Szturmujące świat ze wszystkich stron kroje i kolory, także tego lata zostały już wyznaczone przez największych projektantów mody. Co się nosi tego lata?
Przede wszystkim ogromne znaczenie odgrywają barwy. Delikatna mięta już kolejny rok z rzędu króluje na wybiegach, ale tym razem w towarzystwie pastelowych różów, które wydostają się ze stereotypu koloru dla małych dziewczynek. Oprócz niego modne są marsala, pastelowa wersja odcienia wina, mandarynka, neutralny i zawsze modny migdał. Dla fanów nieco chłodniejszego stylu odpowiednie będą pigmenty pistacji, odcienie morskiego czy też klasycznego niebieskiego, akwamaryny oraz jasnych szarości. Ale same kolory byłyby przecież zbyt monotonne, dlatego swoje trzy grosze wtrącają kwieciste wzory, nadruki np. na bomberach i zdobienia z frędzelkami.

Tego lata znowu szalejemy na punkcie wąskich ramiączek, co doskonale się sprawdzi przy wysokich temperaturach. Wracają już nam dobrze znane głębokie dekolty w kształcie litery V oraz niezwykle popularne od paru lat kombinezony i proste kroje bluzek. Zwiewne sukienki konkurują z długimi tunikami. Do łask powracają także kamizelki, które ostatnimi czasy były rzadziej widywane w świcie mody. W szafach nie może zabraknąć też geometrycznych lub asymetrycznych spódnic. Warto pracować nad opalenizną, którą będzie można eksponowana w przeźroczystych częściach garderoby, a więc i ich nie może zabraknąć w naszej garderobie.

Na koniec, jak to zwykle bywa, wybieramy dodatki. Nie bawimy się w subtelną i delikatną biżuterię, bo to lato należy do masywnych łańcuchów w kolorze złota lub srebra. Najlepiej nosić je w komplecie z jednolitymi bluzkami o półokrągłym dekolcie, dzięki czemu unikniemy wyglądu „choinki”. Obroże i asymetryczne kolczyki wyróżnią z tłumu każdą kobietę, nadgarstki natomiast należy obciążyć wielkimi bransoletkami typu makiety. Dla osób o słabych mięśniach i braku zamiłowania do kilogramów metalu na szyi też się coś znajdzie – nadeszło bowiem odrodzenie stylu hippie, a z nim na popularności zyskała biżuteria z frędzelków, nawiązująca do lat 70. Tego lata na stopy zakładamy plecionki, buty z misternymi wiązaniami, a nawet kowbojki rodem z Dzikiego Zachodu. Mile widziana jest wszelka ekstrawagancja, a więc warto kupić buty na platformach, słupkach lub w formie klapek aczkolwiek stare, dobre sandały też znajdą swoje miejsce w tym szaleństwie!