włoski online

Angielski to przysłowiowy standard, dlaczego więc warto uczyć się włoskiego jako kolejnego języka obcego?

Znajomość języka angielskiego, przynajmniej w stopniu umożliwiającym słuchanie i czytanie ze zrozumieniem oraz przysłowiowe „dogadanie się” np. w podróży czy podczas zapytania o ofertę do anglojęzycznego dostawcy produktów lub usług jest w dzisiejszym, zglobalizowanym i wzajemnie powiązanym ze sobą świecie – czymś po prostu oczywistym. Wręcz naturalnym. Językiem angielskim porozumiewają się między sobą przedstawiciele wielu narodów, nie tylko tych europejskich – pragmatyczny charakter tej umiejętności jest niepodważalny.

Nie dziwi zatem fakt, że wiele osób zastanawia się nad tym, na jaki drugi język się zdecydować chcąc zwiększyć swoje kompetencje, wykorzystać w podróży lub po prostu uczyć się dla przyjemności? Zastanówmy się więc co mogłoby przekonać ich do nauki języka słonecznej Italii czyli języka włoskiego?

Włoski online, ucz się w najbardziej komfortowy dla siebie sposób!

Zacznijmy od praktycznej strony nauki języka włoskiego – nie ma problemu ze znalezieniem lekcji zarówno tradycyjnych (indywidualnych, grupowych) jak i online, praktycznie każda większa szkoła językowa posiada niezbędną infrastrukturę, zespół oraz kompetencje by uczyć fascynującego języka półwyspu apenińskiego.

La bella Italia!

Tak, słowo bella jest tutaj kluczowe ponieważ język włoski jest bardzo wdzięczny w nauce, jest piękny, melodyjny, bardzo przyjemnie się go słucha i bardzo przyjemnie mówi – jego nauka jest samą przyjemnością. Dodatkowo jest też językiem relatywnie prostym w nauce, bez bardzo skomplikowanej gramatyki czy reguł, których przyswojenie może być dla Nas problematyczne. Dzięki dobrze dopasowanemu programowi nauczania efekty będą znaczące a sama nauka – ogromną przyjemnością. Warto spróbować i zdecydować się na wstępną lekcję!

Włochy to kraj wielu silnych firm

Włochy są krajem wielu bardzo znaczących przedsiębiorstw działających na arenie międzynarodowej w różnych gałęziach, wiele z nich ma również swoje prężnie funkcjonujące oddziały w Polsce. Warto uczyć się języka włoskiego i dzięki temu zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie w ciekawej, zagranicznej firmie i atrakcyjne zarobki.

Fascynująca kultura

Włochy są krajem pięknej i bogatej kultury, którą warto poznawać poprzez pryzmat ich własnego języka. Dodatkowo znajomość włoskiego otwiera przed nami dostęp do wielu dóbr i dzieł kultury, które dzięki temu możemy poznać i pełniej zrozumieć. Włosi mają fantastyczne kino (także to sprzed dekad), uwodzicielską muzykę (np. nieśmiertelne utwory śpiewane przez Eddę Dell Orso), wciągającą literaturę, uznane malarstwo oraz architekturę, która po prostu onieśmiela. A to, na co wskazaliśmy wcześniej, to zaledwie niewielki fragment ich ogromnego dziedzictwa.

Warto mieć go z sobą w podróży

Włochy są bardzo chętnie wybieraną przez Polaków destynacją turystyczną, i to zarówno latem jak i zimą. Chętnie odwiedzamy zarówno północ, centrum jak i słoneczne południe wraz z Sycylią. Warto móc porozmawiać z Włochami w ich ojczystym języku – na pewno to docenią!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *