Biżuteria ślubna

Biżuteria ślubna – jak wybrać?

Przygotowania ślubne obejmują wybór sali weselnej i zespołu muzycznego, zakup zaproszeń na ślub i wykonanie szeregu innych czynności, które finalnie mają przynieść efekt w postaci wyjątkowej oprawy uroczystości ślubnej. Ważnym wydarzeniem jest również zakup sukni ślubnej i pasujących do niej dodatków, takich jak buty i biżuteria ślubna.

Czym wyróżnia się biżuteria ślubna?

Biżuteria ślubna powinna dobrze komponować się z bielą sukni ślubnej, dlatego nierzadko wybór pada na wyroby ze srebra lub stali szlachetnej. Jeśli suknia jest w odcieniu écru lub śmietanowym, możliwy jest dobór złotych dodatków, zwłaszcza jeśli panna młoda reprezentuje ciepły typ urody. Natomiast w przypadku, gdy suknię zdobią srebrzyste nici i kryształki w srebrzysto-białym odcieniu, lepszym wyborem będzie biżuteria srebrna.

W przypadku biżuterii ślubnej największy nacisk kładzie się na ozdoby noszone blisko twarzy, a więc kolczyki i kolie. Panna młoda zazwyczaj ma przynajmniej częściowo upięte włosy i spory dekolt, co pozwala na wyeksponowanie ozdób w uszach i na szyi. Ozdoby te są zwykle większe i bogatsze w formie, aniżeli biżuteria noszona na co dzień.

Biżuteria ślubna – kolorystyka kamieni

Szukając biżuterii na ślub, zwykle skupiamy się na przedmiotach wysadzanych kamieniami. Niewiele kobiet zakłada w dniu ślubu gładką, pozbawioną wszelkich ozdobników biżuterię, chyba że decyduje się na bogato zdobioną suknię ślubną. W takim wypadku niewskazany jest nadmiar błyskotek.

Biżuteria ślubna

Typowa biżuteria ślubna wysadzana jest kryształami lub diamentami, czyli kamieniami o intensywnym połysku i lekko srebrzystej barwie. Sporym zainteresowaniem cieszy się również kwarc, kamień księżycowy, opal i akwamaryn. Zdecydowanie dominują kamienie przezroczyste, srebrzyste, o mlecznym lub lekko błękitnym zabarwieniu. Szczególną pozycję w branży ślubnej zajmują również perły.

Jak wybrać biżuterię na ślub?

Poszukiwania biżuterii na ślub należy rozpocząć w momencie, gdy podejmiemy decyzję odnośnie sukni ślubnej. Wskazany jest również wcześniejszy zakup welonu lub woalki, o ile panna młoda planuje założyć tego rodzaju ozdobę. Obecnie wiele kobiet rezygnuje z welonu, a zamiast tego upina we włosach kwiaty lub zakłada diadem. Decyzje odnośnie fryzury, jak i ozdób przeznaczonych do upinania we włosach, warto podjąć przed wizytą w salonie jubilerskim. Jeśli panna młoda rezygnuje z klasycznego welonu, w sklepie z biżuterią może dobrać szpilki czy spinki pasujące do naszyjnika i kolczyków. W niektórych sklepach dostępne są całe zestawy biżuterii ślubnej. Warto pamiętać, by były to produkty dobrej jakości (zobacz oryginalna biżuteria włoska), które nie ulegną zniszczeniu w czasie intensywnego tańca i będą trwałą pamiątką tego wyjątkowego wydarzenia.

Biżuteria ślubna a fason sukni

Wybierając biżuterię na ślub, szczególną uwagę zwracamy na fason sukni. Jeśli sukienka ma zabudowaną, zdobioną koronkami górę, rezygnujemy z naszyjnika. Jeśli decydujemy się na długie rękawy lub rękawiczki, nie zakładamy bransoletek. Panna młoda ma wyglądać efektownie, ale z klasą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *