Casualowe zegarki – jak wybrać?

W poradnikach modowych możemy znaleźć mnóstwo artykułów mówiących o tym, jak ubrać się do biura, na imprezę okolicznościową, na randkę itd. Co ciekawe, zdecydowanie brakuje tekstów mówiących o stylizacjach codziennych, swobodnych, czyli takich, w których większość z nas czuje się najlepiej. Wygodny strój wcale nie musi składać się z wyciągniętych dresów, wytartych jeansów i starej koszulki. Przeciwnie – nawet na zakupy można ubrać się wygodnie, modnie i z klasą. Modną swobodną stylizację pomogą stworzyć casualowe zegarki i subtelna biżuteria.

Co należy rozumieć pod pojęciem casualowa stylizacja?

Styl casulaowy to po prostu styl swobodny. Wygodne zestawy, które można nosić na co dzień, zarówno jeśli chodzi o spotkania towarzyskie, różnego rodzaju sprawy „na mieście”, jak i wykonywanie obowiązków zawodowych. Oczywiście casualową stylizację można założyć do pracy pod warunkiem, że nie obowiązują tam surowe zasady dotyczące stroju pracowników.

Stylizacja codzienna składa się z wygodnych, niekrępujących ruchu ubrań. Taki strój daje dużą swobodę i sprawdza się w wielu sytuacjach życia codziennego. Niektórzy uważają, że casual ma wiele wspólnego ze sportową elegancją i nie sposób się z tym nie zgodzić. Ubierając się swobodnie, nadal możemy wyglądać schludnie, a nawet elegancko. Wygodne ubrania mogą być ubraniami modnymi, wykonanymi z tkanin dobrej jakości. Ich świetny wygląda dodatkowo podkreślą umiejętnie dobrane dodatki, casualowe zegarki (zobacz zegarki Ice Watch) i wysokiej jakości biżuteria.

Casualowe zegarki, czyli jakie?

Do casualowej stylizacji pasuje niezbyt okazała biżuteria. Taka, która nie zahacza o ubrania i włosy, nie brzęczy, nie kontrastuje zbyt mocno z kolorem odzieży. Biżuteria noszona na co dzień musi być wygodna, trwała i na tyle uniwersalna, by można ją było połączyć z dowolną stylizacją. W tej roli świetnie sprawdzają się klasyczne naszyjniki i bransoletki łańcuszkowe z niewielką zawieszką, kolczyki typu wkrętki oraz zegarki na klasycznym skórzanym lub silikonowym pasku.

Zegarek w sportowym stylu wygląda niezwykle dobrze w połączeniu ze swobodnym ubiorem. Nowoczesne zegarki na silikonowym pasku równie dobrze sprawdzają się w pracy, jak i podczas treningu. Są to produkty na tyle uniwersalne, że bez obaw można je nosić każdego dnia.

Jak wybrać casualowy zegarek?

Przede wszystkim prześledzić ofertę tych firm, które uchodzą za najlepszych producentów casualowych zegarków. Oferta jest zazwyczaj bardzo szeroka i obejmuje produkty dla kobiet, mężczyzn, produkty unisex, a nierzadko również zegarki dziecięce. Jeśli chodzi o zegarki na silikonowych paskach, dostępne są w szerokiej gamie wzorów i kolorów. To sprawia, że każdy może wybrać produkt odpowiedni dla siebie, w lubianej przez niego kolorystyce i z taką ilością zdobień, która nie naruszy jego estetyki. Takie zegarki doskonale spełniają funkcję użytkową, a jednocześnie są modnym gadżetem dopełniającym całości stylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *