Ciekawe zawieszki do kolczyków

Wśród trendów biżuteryjnych na sezon wiosenno-letni uwagę przyciągają duże kolczyki z ciekawymi zawieszkami. Wiosna i lato to odpowiedni czas na noszenie wyrazistych kolczyków, ponieważ stopniowo pozbywamy się grubych czapek i szalików, o które biżuteria mogłaby zahaczyć. Im wyższa temperatura na zewnątrz, tym chętniej zdejmujemy kurtki i płaszcze z kołnierzem i w końcu zyskujemy możliwość wyeksponowania szyi i dekoltu. Zawieszki do kolczyków z pewnością okażą się tutaj przydatne.

Do jakich kolczyków pasują zawieszki?

Nie każde kolczyki dobrze wyglądają w zestawieniu z zawieszkami. Zresztą nie do każdych da się taką zawieszkę przyłączyć. Jeśli mowa o niewielkich kolczykach wkrętkach, które nie posiadają dodatkowego haczyka ani kółeczka na zawieszkę, przypięcie kolejnej ciekawej ozdoby nie jest możliwe. Zawieszki można przyłączać do kolczyków komponowanych, czyli takich, które składają się z podstawy, nazywanej również bazą, oraz wymiennych elementów ozdobnych w postaci zawieszek. Niekiedy kolczyki można rozbudować o kilka dodatkowych modułów, tym samym całkowicie zmieniając ich wygląd. Tym samym, kupując jedną parę kolczyków z kompletem wymiennych zawieszek, zyskujemy biżuterię odpowiednią zarówno do pracy, jak i na szaloną imprezę.

Duże kolczyki z zawieszkami

Najlepiej z zawieszkami prezentują się duże kolczyki zapinane na bigle, kolczyki wkrętki z miejscem na zawieszkę, kolczyki łączone z nausznicami oraz kolczyki koła. Do niektórych zawieszki przypina się za pomocą karabińczyków, w przypadku innych zawieszkę należy nawlec, co najczęściej ma miejsce w przypadku dużych okrągłych kolczyków.

Wygląd całej kompozycji uzależniony jest zarówno od wielości i kształtu bazy, jak i rozmiaru, kształtu i kolorystyki zawieszek. Zawieszki do kolczyków mogą być w całości wykonane ze srebra lub złota, jak i wysadzane kamieniami. Modne są również wszelkiego rodzaju chwosty, piórka, plecionki i koraliki. Taka radosna, kolorowa biżuteria szczególnie dobrze komponuje się z opaloną skórą i letnią stylizacją.

Ciekawe zawieszki do kolczyków – przegląd

Bardzo ciekawie na okrągłych kolczykach wyglądają zawieszki w kształcie symboli. Wszelkiego rodzaju kwiatuszki, gwiazdki, serduszka, motylki wyglądają subtelnie i kobieco, a momentami wręcz dziewczęco. Dla nieco bardziej odważnych kobiet odpowiednie będą zawieszki przyjmujące kształt węża, papugi i innych mniej popularnych w branży jubilerskiej zwierząt.

Na niektórych kolczykach dobrze prezentują się zawieszki o klasycznym kształcie, czyli okrągłe, kwadratowe, owalne lub sześciokątne, dodatkowo wysadzane kamieniami w modnej kolorystyce. Jednak niewiele osób będzie w stanie uznać je za ciekawe, bo jest to raczej klasyk, który sprawdzi się zawsze. Jeśli jednak chcemy nieco zaszaleć, wybierzmy zawieszki składające się z kilku części, np. kilku listków lub piórek. Takie połączenia nawiązują do kolczyków noszonych w krajach egzotycznych, więc świetnie sprawdzą się w okresie wiosenno-letnim.

Do ciekawych zawieszek z pewnością możemy zaliczyć ozdoby umieszczone na długim łańcuszku, nierzadko sięgającym ramion. Nawet jeśli nie są to zawieszki odpowiednie na co dzień, świetnie uzupełnią stylizację na wieczór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *