Co jest potrzebne, aby móc oglądać filmy w jakości 4K?

Obecnie oglądanie filmów weszło na zupełnie nowy poziom. To kolejny etap rozwoju telewizji po jakości HD, który zagościł już częściowo w naszych domach. Więcej pikseli, a co za tym idzie – lepsza jakość obrazu, ostrość i jeszcze większa jego szczegółowość. Odtąd filmy wyświetlane w jakości 4K wyglądają bardziej realistycznie niż kiedykolwiek.

Co oznacza 4K?

4K to termin, który odnosi się do rozdzielczości obrazu. Wynosi ona 2840 x 2160 pikseli i jest znacznie wyższa niż standardowa rozdzielczość HD oraz Full HD. Wykorzystywana jest przede wszystkim w branży filmowej i telewizyjnej, a także gier wideo.

Telewizor do 4K

Jeszcze całkiem niedawno z jakością 4K mogliśmy spotkać się wyłącznie w kinach. Dziś wielu operatorów telewizji kablowej oferuje już swoim klientom kanały w jakości 4K. Aby jednak móc w pełni wykorzystać te możliwości, należy zakupić odpowiedni telewizor. Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na przekątną ekranu i powinna ona wynosić przynajmniej 42 cale. W przypadku telewizorów mniejszych, różnica pomiędzy odbiorem w jakości 4K a Full HD będzie niemal niezauważalna. Warto również uwzględnić, aby był to odbiornik telewizyjny z systemem Smart TV, pozwalającym na komfortowe korzystanie z Internetu i platform streamingowych.

Nie tylko telewizor

Sam telewizor o ogromnej przekątnej to jednak nie wszystko, aby móc odbierać filmy w jakości 4K. Równie ważne jest szybkie i stabilne łącze internetowe, którego rzeczywista prędkość powinna wynosić przynajmniej 15 Mb/s. Jest to jednak minimalna wartość i chcąc regularnie oglądać filmy w jakości 4K, warto zdecydować się na znacznie szybszy internet. W przeciwnym razie obraz odtwarzanego filmu może się zacinać, tracić ostrość lub długo się buforować. Warunków tych z pewnością nie spełni łącze radiowe, podatne na wszelkie zakłócenia wywołane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Internet satelitarny z kolei nie nadaje się do oglądania telewizji online ze względu na spore opóźnienia w odbiorze sygnału. Ponadto jeśli z sieci mają korzystać równocześnie również inni domownicy, może dojść do spadku transferu i problemów z płynnością odtwarzania obrazu. Warto zatem zainwestować w internet światłowodowy o ogromnej prędkości pobierania, sięgającej nawet do 1 Gb/s i niezawodnej stabilności.

Odpowiednia oferta kanałów 4K

Kto marzy, aby poczuć się przed telewizorem niemal jak w kinie lub na stadionie piłkarskim, powinien zapoznać się z możliwościami, jakie dają pakiety telewizji 4K w Rudzie Śląskiej, oferowane przez Elsat. Już w najtańszym pakiecie zapewniamy sobie dostęp do 64 kanałów, w tym 49 HD. W wariancie najdroższym natomiast użytkownik telewizji kablowej otrzymuje dostęp aż do 177 kanałów, w tym 139 HD. W połączeniu z Internetem światłowodowym w Radzionkowie, otrzymujemy rozwiązanie zaspokajające potrzeby najbardziej wymagającego klienta, a także dostarczające ogromnej przyjemności z oglądania telewizji 4K.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *