Czy biżuteria na prezent jest dobrym pomysłem?

Urodziny bliskiej osoby, jubileusz małżeństwa, święta Bożego Narodzenia, a nawet pozytywny wynik z egzaminu na prawo jazdy stanowią okazję do wręczenie starannie przygotowanego upominku. Najlepiej, jeśli prezent odpowiada potrzebom osoby, której go wręczamy, spełnia jej oczekiwania, a nierzadko również marzenia. Jeśli jednak nie mamy pomysłu na prezent idealny, warto sięgnąć po upominki uznawane na uniwersalne. Wśród nich wymienia się m.in. biżuterię. Kiedy biżuteria na prezent będzie dobrym pomysłem i jak wybrać odpowiednie błyskotki?

Komu można podarować biżuterię w prezencie?

Biżuterię wypada podarować właściwie każdemu, pod warunkiem, że będzie to prezent odpowiadający relacjom łączącym dwie osoby. Ponadto konieczne jest, by osoba, której kupujemy upominek, lubiła nosić biżuterię. W przeciwnym razie poszukajmy innego prezentu.

Czyszczenie biżuterii

Co należy rozumieć przez to, że biżuteria na prezent ma odpowiadać relacjom łączącym dwie osoby? Przede wszystkim chodzi o to, że inną biżuterię podarujemy wybrance serca, inną mamie, inną kuzynce, a jeszcze inną koleżance z pracy. O ile w pierwszym przypadku dobrym pomysłem będą kolczyki lub naszyjnik z zawieszką w kształcie serca, albo bransoletka z grawerem stanowiący wyznanie miłości, o tyle koleżance z pracy takiego prezentu wręczyć nie wypada.

Biżuteria na prezent – jak wybrać?

Jeżeli mamy taką możliwość, powinniśmy poobserwować osobę, której chcemy sprawić przyjemność i zobaczyć, jakiego rodzaju biżuterię nosi najchętniej. Może być tak, że mimo przekutych uszu, unika noszenia kolczyków, ale bardzo lubi masywne naszyjniki. Może być też tak, że nie znosi złotej biżuterii, ale chętnie obwiesza się srebrnymi błyskotkami. Może być wreszcie tak, że uwielbia kolorową biżuterię w stylu boho, a nigdy nie nosi dodatków w stylu klasycznym. Na takie rzeczy warto zwrócić uwagę, jeśli chcemy, by prezent nie trafił na dno szuflady.

Biżuteria a typ urody i styl ubioru

Oczywiście sami również możemy zadecydować, co pasuje do typu urody i stylu ubioru danej osoby. W sieci nie brakuje poradników, które instruują, jakie kolczyki pasują do okrągłej lub kwadratowej twarzy, jaki wisiorek dla pań z większym biustem, jaki kolor kamieni dla reprezentantek ciepłych i zimnych typów urody.

Wysokiej jakości biżuteria na prezent

Prezenty mogą dzielić się na użyteczne i pamiątkowe, ale w przypadku biżuterii możliwe jest połączenie obu funkcji. Wystarczy wybrać przedmioty wysokiej jakości, by mieć pewność, że będą świetnie służyły przez wiele lat, a jednocześnie staną się wspaniałą pamiątką ważnych wydarzeń. Jeśli dodatkowo biżuteria na prezent zostanie wyposażona w sugestywną zawieszkę albo ozdobiona grawerunkiem, który pozwala na jej personalizację, prezent okaże się jeszcze cenniejszy. Jeśli nie mamy czasu na grawerowanie biżuterii, albo nie wiemy, co moglibyśmy na niej napisać, możemy zdecydować się na biżuterię komponowaną, która umożliwia dowolne łączenie zawieszek zdobionych symbolami i napisami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *