Czym są bransoletki modułowe i dlaczego są tak popularne?

Bransoletki modułowe to swego rodzaju fenom w branży jubilerskiej. Są piękne, efektowne, a jednocześnie na tyle uniwersalne, że można je nosić zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Bransoletka modułowa pasuje do każdej stylizacji, niezależnie czy mówimy o ubraniu formalnym, sportowym, czy kreacji na wieczór. Wszystko dzięki budowie bransoletki, umożliwiającej szybką wymianę ozdobnych elementów i tworzenie różnorodnych kompozycji.

Biżuteria komponowana z gotowych elementów

Biżuteria modułowa to nie tylko bransoletki. Dużą popularnością cieszą się kolczyki i naszyjniki komponowane, których wygląd w prosty sposób można dostosować do ubioru i okazji. Faktem jest jednak, że spośród dostępnej na ryku biżuterii modułowej, to właśnie bransoletki stały się prawdziwym fenomenem.

Modułowe konstrukcje to rozwiązanie wykorzystywane w wielu branżach, począwszy od budownictwa, poprzez motoryzację, skończywszy na branży modowej. Produkty modułowe są przystępne cenowo i łatwe do skonfigurowania. To samo dotyczy bransoletek modułowych. Klasyczną bransoletkę modułową można nabyć w atrakcyjnej cenie, a potem, w zależności od potrzeb i okoliczności, dowolnie zmieniać jej wygląd za pomocą gotowych elementów. To sprawia, że kupując jedną bransoletkę, otrzymujemy produkt, który podłuży przez wiele lat i w różnych okolicznościach. Zwłaszcza, jeśli będzie to produkt markowy, wykonany z wysokojakościowych materiałów, tak jak włoskie bransoletki modułowe.

Bransoletki modułowe – wiele możliwości personalizacji

Mimo że bransoletki komponowane wykonywane są z gotowych elementów, każda sztuka takiej biżuterii może wyglądać zupełnie inaczej. Wymienne elementy dają możliwość personalizacji biżuterii, stworzenia unikalnych kompozycji, ozdób wyjątkowych, charakterystycznych tylko dla danej osoby. Z tego powodu bransoletki modułowe świetnie nadają się na prezent. Personalizowana biżuteria jest wyjątkowa, ponieważ oprócz oczywistej wartości materialnej, ma również wartość sentymentalną.

Bransoletki modułowe srebrne i złote

Biżuterię modułową wykonuje się z różnych materiałów, natomiast jeśli chodzi o włoskie bransoletki modułowe, jest to przede wszystkim srebro, złoto oraz stal nierdzewna. Bransoletki z kruszców szlachetnych, takich jak srebro i złoto, zawsze znajdą zwolenników, ale w ostatnich latach obserwujemy rosnące zainteresowanie biżuterią ze stali nierdzewnej, która również prezentuje się nienagannie, jest trwała, odporna na działanie korozji, nieuczulająca, a przy tym daje wiele możliwości ozdabiania biżuterii. Stalowe bransoletki mogą mieć naturalny kolor stali, ale równie często pokrywa się jej cienką warstwą srebra, żółtego bądź różowego złota, albo specjalnej emalii. Możliwe jest uzyskanie bransoletki czarnej, granatowej lub brązowej ze srebrnymi elementami. Takie emaliowane bransoletki modułowe srebrne chętnie noszą mężczyźni. Bransoletka pasuje zarówno do eleganckiego zegarka na skórzanym pasku, jak i sportowego zegarka na bransolecie lub pasku z tworzywa sztucznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *