przekładki modułowe

Czym są przekładki modułowe?

Zawieszki do bransoletek można podzielić na kilka kategorii. Pierwszą stanowią klasyczne zawieszki przypinane do bransoletki za pomocą niewielkich karabińczyków, drugą linki wpinane w obręcz bransoletki przy pomocy specjalnych klipsów, a trzecią przekładki modułowe, przez niektórych nazywane charmsami. To, jakiego rodzaju zawieszki będą pasowały do danej bransoletki, uzależnione jest m.in. od jej kształtu i grubości. Przekładki modułowe dedykowane są do stosunkowo cienkich bransoletek łańcuszkowych, rzemykowych i sznurkowych.

Jak wyglądają przekładki modułowe?

Przekładki modułowe przypominają koraliki. Zwykle mają opływowy kształt, choć nie są idealnie okrągłe. W sklepach z biżuterią znajdziemy też przekładki w kształcie sześciokątów, liter i rozmaitych symboli. Typowe charmsy są większe niż zwykłe koraliki i w przeciwieństwie do nich posiadają liczne zdobienia. Przekładek modułowych nie przypina się do bransoletki, a nawleka na nią. Najczęściej na jednej bransoletce umieszcza się kilka przekładek, co sprawia, że nie są przymocowane w jednym miejscu, a w czasie ruchu swobodnie przemieszczają się wzdłuż sznurka lub rzemyka.

Z czego wykonuje się charmsy?

Przekładki modułowe mogą być wykonane ze złota, srebra, stali szlachetnej, ale również innych metali, tworzyw sztucznych i szkiełek. Charmsy znajdziemy zarówno w ofercie sklepów z markową biżuterią, jak i w sklepikach oferujących biżuterię sztuczną, nierzadko robioną ręcznie. Przekładki modułowe mogą być w całości wykonane z jednego materiału, bądź połączenia różnych materiałów.

Przekładki modułowe płaskie i okrągłe

Klasyczne przekładki mają opływowy kształt, a wewnątrz okrągły otwór, przez który można przewlec sznurek, rzemyk lub łańcuszek. Większość z nich zawiera symetrycznie rozmieszczone zdobienia z kamieni, ale nie symbolizuje żadnych wartości czy uczuć. Tego typu klasyczne zawieszki do bransoletek są po prostu ciekawym dodatkiem do biżuterii noszonej na nadgarstku.

Z symboliką lepiej radzą sobie płaskie przekładki modułowe. Przypominają miniaturowe płaskorzeźby z prostokątnymi otworami w środku. Kształt otworu sprawia, że przekładki te lepiej pasują do grubszych bransoletek z rzemyków i pasków ze skóry. Na płaskich przekładkach mogą znaleźć się dowolne zdobienia, ale najczęściej są to popularne symbole, takie jak kwiaty, serca, gwiazdy, ale też litery i niewielkie napisy.

Modne przekładki modułowe – tunele

Kolejny rodzaj modnych przekładek modułowych stanowią tzw. tunele, które wyglądem przypominają niewielką rurkę. Są to produkty w całości wykonane z metalu, gładkie bądź zdobione wzorami etnicznymi. Tunele mogą mieć różną długość. Niekiedy nieznacznie różnią się wielkością od klasycznych charmsów, innym razem zajmują kilka centymetrów. Można je nawlekać na elastyczną biżuterię, nie tylko bransoletki wykonane ze sznurka lub rzemyka, ale również ozdoby gumowe czy silikonowe. Niektóre przekładki sprawdzą się także jako dodatek do dużych, okrągłych kolczyków i naszyjników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *