kominek

Dlaczego warto mieć nowoczesny kominek?

Kominek to urządzenie grzewcze, które pełni jednocześnie funkcję użytkową i dekoracyjną. Posiadanie kominka stało się bardzo modne. Wiele osób uważa, że to obowiązkowy element wyposażenia nowoczesnego mieszkania. Rzeczywiście kominki bardzo często pojawiają się w projektach budowlanych. Wówczas można dokładnie rozplanować, w którym miejscu stanie urządzenie i w jaki sposób zostanie podłączone do przewodów kominowych. Oczywiście kominek może pojawić się również w budynku modernizowanym. Poniżej powody, dla których warto wygospodarować dla niego miejsce.

Kominek jako źródło ciepła

Nowoczesny kominek to wydajne urządzenie, które może wspomóc pracę podstawowej instalacji grzewczej. Takie rozwiązanie może okazać się przydatne w okresie występowania dużych mrozów, albo wtedy, gdy dom przez dłuższy czas stał pusty, co doprowadziło do znacznego wyziębienia pomieszczeń. W określonych sytuacjach kominek może nie tyle wspomóc pracę podstawowego kotła grzewczego, co go zastąpić. Sprawdzi się w razie awarii instalacji centralnego ogrzewania zasilanego kotłem węglowym, olejowym czy kotłem na biomasę, jak również wtedy, gdy awaria dotyczy budynku podłączonego do ogrzewania miejskiego.

W niektórych budynkach kominek może stanowić nie tyle dodatkowe, co podstawowe źródło ciepła. Nowoczesne kominki świetnie współpracują z systemem rozprowadzania gorącego powietrza, co sprawia, że ogrzewają nie tylko pomieszczenie, w którym się znajdują, a cały budynek. Poza tym zamiast tradycyjnego kominka, w domu może pojawić się wkład z płaszczem wodnym, dzięki któremu możliwe jest nie tylko ogrzanie powietrza, ale i wody użytkowej.

Nowoczesny kominek i jego funkcja estetyczna

Dlaczego warto mieć w domu nowoczesny kominek? Po to, by móc zachwycać się jego pięknem! Najwięksi producenci wkładów kominkowych oferują urządzenia doskonale wpisujące się w stylistykę współczesnych wnętrz. Do takiego wkładu należy dobrać pasującą obudowę. Obudowy dla nowoczesnych kominków zazwyczaj wykonuje się z płyt kamiennych w odcieniu grafitowym, beżach i szarościach. Taka obudowa wygląda jednocześnie efektownie i skromnie, bo pięknie połyskuje, ale pozbawiona jest dodatkowych półeczek na bibeloty czy płaskorzeźb, jakie zdobiły kominki sprzed kilkudziesięciu lat. Poza tym jest trwała i łatwa w utrzymaniu czystości.

Nowoczesny kominek tworzy przyjemną atmosferę

Pomieszczenie, w którym uruchomiono kominek, ma specyficzny klimat. Szczególnie mocno da się to poczuć wieczorami, kiedy cała rodzina gromadzi się wokół ognia i odpoczywa po ciężkim dniu w pracy czy szkole. Kominek tworzy przyjemną, rodzinną atmosferę. Wpatrywanie się w ogień odpręża i relaksuje. Chwile przy kominku, z kubkiem herbaty i książką w ręku to doskonała recepta na udany wieczór. Szczególnie, gdy pogoda na zewnątrz nie zachęca do spacerów, albo czujemy, że rozpoczyna się infekcja. Poza tym kominek zwraca uwagę gości i sprawia, że nowo przybyłe osoby chętnie się wokół niego gromadzą. Dom z kominkiem wygląda elegancko i z klasą, a jednocześnie staje się wyjątkowo przytulny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *