Dlaczego warto wybrać oryginalną złotą biżuterię?

Biżuteria powstaje z różnych materiałów i choć wyroby z metali nieszlachetnych nierzadko prezentują się bardzo efektownie, to jednak biżuteria ze złota pozostawia konkurencję daleko w tyle. Złoto to kruszec rzadziej występujący w przyrodzie aniżeli srebro, przez co trudniejszy do zdobycia. Cena złota jest wyższa niż cena srebra, mimo to w branży jubilerskiej złoto cały czas wiedzie prym. Wszystko dzięki jego szczególnym właściwościom.

Biżuteria ze złota i jej szczególna wartość

Ludzkość od zawsze szukała sposobów na ozdabianie ciała. Obok różnego rodzaju malunków, ważną rolę spełniały przedmioty dekoracyjne wykonane z drewna, muszli, ale również z metalu. Szybo dostrzeżono, że w przeciwieństwie do innych metali, złoto wyróżnia się pięknym kolorem i blaskiem, poza tym jest dość elastyczne, a więc łatwe w obróbce. Jednocześnie świetnie znosi działanie wilgoci i innych niekorzystnych czynników. Te szczególne właściwości złota sprawiły, że szybko stało się towarem pożądanym.

Dziś wyroby ze złota znajdują się na wyciągnięcie ręki. W każdym sklepie z biżuterią kupimy przedmioty wykonane z tego cennego kruszcu. Mimo że nie każdy lubi złotą biżuterię, bo niektórzy lepiej czują się w srebrze, to każdy ma świadomość, że złoto jest metalem cenniejszym, przy czym nie chodzi jedynie o jego wartość materialną. Przykładowo pierścionek zaręczynowy i obrączki ślubne niemal zawsze mają złoty kolor, mimo że srebro wysadzane drogocennymi kamieniami mogłoby w tym przypadku kosztować więcej.

Włoska biżuteria ze złota

Niestety sama obecność złota w danym wyrobie nie świadczy jeszcze, że jest to przedmiot wysokiej jakości. Biżuteria złota może mieć różną zawartość złotego kruszcu, stąd mówimy o stopach i próbach złota. Jeśli złota jest mniej, niż wskazywałaby na to najniższa dopuszczalna próba, właściwie trudno mówić o biżuterii złotej.

Włoska biżuteria markowa zawsze powstaje ze starannie przygotowanych stopów. Jeśli znajdują się w nich domieszki sztucznych metali, są one dobrane w taki sposób, by biżuteria miała odpowiedni kolor i stopień twardości. Starannej selekcji podlegają również wszelkiego rodzaju kamienie, szkiełka i tworzywa wykorzystywane do zdobienia biżuterii. To dlatego włoska biżuteria ze złota zachwyca swoim pięknem i jakością. Każdy element biżuterii łączony jest z ogromną troską o detale. Dzięki temu powstają przedmioty efektowne i trwałe – takie, które z ogromną przyjemnością można wykorzystywać przez kolejne lata. Włoska biżuteria ze złota nigdy nie wychodzi z mody.

Markowa biżuteria włoska – umiejętne połącznie klasyki z nowoczesnością

Oryginalna złota biżuteria zachwyca jakością wykonania, ale dla klientów równie ważny jest charakter biżuterii, jej wielkość, kształt, zdobienia, kolorystyka. Włoskie marki biżuteryjne stawiają na innowacyjność, każdego roku prezentując nowe, zawsze ciekawe kolekcje błyskotek. Faktem jest jednak, że w ich ofercie znajduje się również wiele modeli klasycznych, a inne starannie łączą klasyczne formy z nowoczesnym wzornictwem. Tak powstają małe dzieła sztuki, które wspaniale uzupełniają każdą stylizację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *