Fotoksiążka

Fotoksiążka jako pomysł na prezent

Każdy, kto co roku kupuje bliskim prezenty gwiazdkowe, urodzinowe czy rocznicowe, w końcu dochodzi do wniosku, że tym razem naprawdę nie wie, jaki prezent wybrać. Dostępne w sieci listy najlepszych prezentów dla mamy, męża czy przyjaciółki nierzadko wyglądają tak samo, dlatego nie zawsze są dobrą inspiracją. Czasem jednak pojawia się na nich jakaś nowa, ciekawa propozycja. Bardzo ciekawym pomysłem na prezent jest np. fotoksiążka.

Fotoksiążki i fotoalbumy – co to takiego?

Tradycyjny album fotograficzny składa się z usztywnianych, przekładanych bibułą kartek. Fotografie w takim albumie można przechowywać luzem, wkładać ich rogi w specjalne nacięcia bądź wklejać do albumu za pomocą specjalnych przylepców. Mimo to zawsze istnieje ryzyko, że taka fotografia wypadnie, zniszczy się lub zgubi. Dlatego albumy tradycyjne w pewnym stopniu zostały wyparte przez fotoksiążki i fotoalbumy, w których próżno szukać papierowych fotografii. Zdjęcia są nadrukowane na poszczególne strony, dlatego nie ma możliwości, by się przesunęły, pogięły czy wypadły. Poza tym mogą być ułożone w taki sposób, by dzięki dodatkowym ozdobnikom, ramkom, fragmentom tekstu czy rysunkom, tworzyły piękne, estetyczne kompozycje.

Nie tylko fotoalbum ślubny

Fotoalbumy najczęściej kojarzą się z uroczystością ślubną. Rzeczywiście fotoalbum ślubny jest jednym z częściej zamawianych produktów drukarskich. Młoda para chce, by fotografie z jej ślubu były przechowywane w formie, która zapewni im zarówno efektowny wygląd, jak i trwałość. Ale fotoalbumy i fotoksiążki są na tyle piękne i tanie, że śmiało można je tworzyć także z fotografii innych niż ślubne. Fotoalbum to sposób na upamiętnienie ważnych wydarzeń, ale fotoksiążka jako pomysł na prezent również sprawdzi się doskonale.

Fotoksiążka jako pomysł na prezent

Wykonanie fotoksiążki jest w tej chwili bardzo łatwe i szybkie. Już nie trzeba osobiście odwiedzać zakładu fotograficznego, nie trzeba dostarczać zdjęć na przenośnym dysku, nie trzeba na miejscu głowić się nad wyborem formy fotoksiążki. Wszystko to można zrobić na odległość i w dowolnym czasie, korzystając z usług dobrej drukarni cyfrowej (zobacz fotoksiążka Wrocław).

Fotoksiążka

Komu warto podarować fotoksiążkę? Okazuje się, że fotoksiążka jako pomysł na prezent sprawdzi się w wielu sytuacjach. Fotoksiążkę pełną radosnych fotografii wnuków można wręczyć dziadkom z okazji dnia babci i dziadka. Seniorzy na pewno ucieszą się z takiego prezentu, zwłaszcza jeśli z racji odległości nie widują wnuków zbyt często. Fotoksiążka sprawdzi się również jako prezent na rocznicę związku. Wówczas powinny znaleźć się w niej wspólne fotografie danej pary, grafika i cytaty nawiązujące do miłości i trwałości uczucia. Po latach zdecydowanie warto będzie wrócić do tych wspomnień. Fotoksiążka może być również prezentem dla lubianego współpracownika, który z jakiegoś powodu kończy pracę w danym zespole. Zdjęcia z miejsca pracy, z imprez integracyjnych, z działań prowadzonych w terenie itd. na pewno będą dla takiej osoby miłą pamiątką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *