Fototapety ze zdjęcia

Fototapety ze zdjęć

Dekorowanie wnętrz budynków mieszkalnych, biurowców, a nawet obiektów użyteczności publicznej jest znacznie łatwiejsze, jeśli znamy aktualne trendy wnętrzarskie, a przy tym wiemy, które rozwiązania powszechnie uznaje się za użyteczne i trwałe. Okazuje się, że jednym z modnych, użytecznych i trwałych elementów dekoracyjnych są fototapety, a szczególnie fototapety ze zdjęć.

Fototapeta – nie tylko funkcja dekoracyjna

Fototapety, podobnie jak obrazy czy plakaty, pełnią funkcję dekoracyjną. Podkreślają charakter wnętrza, sprawiają, że prezentuje się stylowo i nowocześnie, bądź przeciwnie – nawiązuje do stylu klasycznego, a nawet retro. Odpowiednie motywy i kolory ocieplają wnętrze, a dzięki temu salon czy sypialnia stają się miejscem przytulnym.

Oprócz oczywistej funkcji dekoracyjnej fototapeta może pełnić funkcję użyteczną, wskazywać na przeznaczenie lokalu, np. sklepu muzycznego, sklepu sportowego czy też lokalu gastronomicznego. Dzięki okazałej fototapecie można szybko odświeżyć lokal i ułatwić proces nadawania mu nowego przeznaczenia. Dobrej jakości fototapeta przykrywa nierówności na ścianach i sprawia, że poprawia się estetyka lokalu.

Warto również dodać, że produkowane dziś fototapety to produkty niezwykle trwałe, odporne na zarysowania czy zmywanie. Fototapeta przez długi czas spełnia swoją funkcję, a lokal nie wymaga corocznego malowania ścian.

Fototapety ze zdjęć – sposób na personalizację wnętrz

Wśród wymienionych wyżej funkcji i zalet fototapet zabrakło informacji o tym, że fototapeta może być sposobem na personalizację wnętrza. Oczywiście nie chodzi o to, by na dekoracji umieszczać dane personalne właściciela domu czy biura, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by fototapeta została wykonana na podstawie prywatnego zdjęcia.

Fototapety wykonuje się ze zdjęć dostarczonych przez klienta bądź pobranych z banku zdjęć. W drugim przypadku zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś inny zdecyduje się na zamówienie takiej samej fototapety. Natomiast fototapety ze zdjęć prywatnych są produktem niepowtarzalnym. Taką fototapetę można wykonać ze zdjęć rodzinnych, wykonanych z okazji ważnej uroczystości albo podczas niezapomnianych wakacji. Fototapeta stanie się sposobem na personalizację wnętrza i zachowanie wspomnień na dłużej.

Gdzie można wykonać fototapety ze zdjęć?

Zainteresowanie fototapetami jest obecnie bardzo duże, dlatego wydruk fototapet ze zdjęć znajduje się w ofercie każdej profesjonalnej drukarni. Zlecenie na wykonanie fototapety można złożyć osobiście bądź drogą elektroniczną, korzystając z zamieszczonego na stronie formularza składania zamówienia. Dla pracowników drukarni nie ma znaczenia, czy zdjęcie pochodzi z banku zdjęć, czy też z prywatnego albumu, ani co przedstawia. Najważniejsze, by było to zdjęcie wysokiej jakości, wyraźne. Klient musi pamiętać, że w procesie wydruku fotografia zostanie wielokrotnie powiększona, a jeśli jest zdjęciem kiepskiej jakości, uwidocznią się piksele, co zdecydowanie odbierze produktowi atrakcyjność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *