gotowe schody

Gdzie kupić gotowe schody?

Gotowe schody to rozwiązanie szybkie i wygodne. Po złożeniu zamówienia produkt trafia do klienta w przeciągu dwóch-trzech tygodni, co sprawia, że wnętrze bardzo szybko zyskuje pełną funkcjonalność. Ale gdzie kupić takie schody, by mieć pewność, że jest to produkt solidny i trwały?

Schody żelbetonowe a schody na zamówienie

Wykonanie schodów z betonu odbywa się w trakcie prowadzenia prac budowlanych, najczęściej w końcowej ich fazie, albo na etapie stanu surowego. Nierzadko schody wylewa się na tyle wcześnie, by ekipa pracująca w domu mogła z nich korzystać w trakcie przemieszczania się pomiędzy kondygnacjami budynku. Schody z żelbetonu są solidne i trwałe, dlatego nie ma obaw o ich uszkodzenie, poza tym na dalszych etapach konstrukcję żelbetonową pokrywa się drewnem, płytkami lub innym materiałem wykończeniowym.

Niestety wykonanie schodów żelbetonowych nie zawsze jest możliwe i nie zawsze zgodne z wizją inwestorów. Niektórzy wolą mieć w domu schody drewniane lub składające się z metalowej konstrukcji i drewnianych stopni. Takie schody można wykonać na specjalne zamówienie. Wówczas fachowiec przyjeżdża na miejsce, dokonuje pomiarów, a następnie przystępuje do wykonania projektu. Jeśli inwestor projekt zaakceptuje, przychodzi pora na wykonanie schodów i montaż. Niestety zwykle oczekiwanie na wolne terminy jest bardzo długie, co oznacza, że schody w domu mogą pojawić się dopiero za kilka miesięcy. Dlatego wiele osób rezygnuje z wykonania schodów na zamówienie, a decyduje się na zakup gotowego produktu.

Gotowe schody – dlaczego warto?

Czas oczekiwania na produkty oferowane przez producentów schodów drewnianych wynosi zwykle około dwóch tygodni, choć zdarza się, że schody są dostępne od ręki. Oznacza to, że zakupiony produkt trafia do klientów bardzo szybko. Ale nie tylko szybki czas realizacji zleceń zachęca do zakupu takich schodów. Kolejną zaletą jest fakt, że są one zwykle sporo tańsze niż produkty wykonywane na indywidualne zamówienie. Sprzedawcy szczególnie atrakcyjne ceny oferują w przypadku schodów modułowych, czyli produktów przeznaczonych do samodzielnego montażu. Wniosek jest jasny – w przypadku takich schodów oszczędzamy nie tylko za na produkcie, ale i kosztach montażu. Poza tym samodzielny montaż to satysfakcja dla tych, którzy dążą do tego, by większość prac w domu wykonać własnymi siłami.

Gdzie kupić gotowe schody?

Miejsc, w których można nabyć gotowe schody jest wiele. Najprostsze modele, w tym schody młynarskie i schody strychowe, dostępne są w dużych sklepach budowlanych. Zwykle są to jednak produkty wymagające nie tylko samodzielnego montażu, ale i malowania. Dlatego najlepszym wyborem jest zakup schodów prosto od producenta, najlepiej takiego, który cieszy się dobrą opinią
i ma na tyle szeroką ofertę, by móc zadowolić gusta nawet najbardziej wymagających klientów. W takim przypadku producenci nierzadko oferują możliwość drobnej modyfikacji produktu, wyboru drewna na stopnie, rodzaju balustrad i kolorystyki. Mimo że klient kupuje gotowy produkt, to jednak w jakimś stopniu może dostosować go do indywidulanych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *