Gdzie szukać pomocy prawnej przy kredycie we frankach?

Kredyty hipoteczne w obcej walucie zaczęły być udzielne w Polsce w 1996 roku, przy czym we frankach szwajcarskich od roku 2004. Warto podkreślić, że były ona znacznie tańsze od kredytów udzielanych w złotówkach, dlatego Polacy chętnie zaciągali zobowiązania we frankach. Niestety wkrótce przyszło im mierzyć się z przykrymi konsekwencjami wynikającymi z gwałtownego wzrostu kursu szwajcarskiej waluty. Wielu mierzy się z nimi do dziś. Na szczęście frankowicze nie pozostają w tej walce osamotnieni i mogą korzystać z profesjonalnej pomocy prawnej.

Kredyty we frankach szwajcarskich – z czego wynika problem?

W 2015 roku kurs franka szwajcarskiego poszybował w górę, co spowodowało znaczący wzrost kosztów spłaty kredytów. Wielu Polaków znalazło się w fatalnej sytuacji, wielu straciło jakąkolwiek zdolność kredytową, wielu nie radziło sobie ze spłatą zobowiązania w nowej wysokości. Problem zrobił się na tyle poważny, że o frankowiczach zaczęto mówić we wszystkich mediach. Wielu kredytobiorców podkreślało, że banki udzielające kredytów we frankach nie informowały o możliwych konsekwencjach wzrostu kursu waluty. Frankowicze poczuli się oszukani i zaczęli szukać pomocy.

Straty finansowe ponieśli wszyscy frankowicze, bez względu na kwotę zobowiązania i termin, w jakim podpisali umowę kredytową. W wielu przypadkach wysokość raty kredytowej wzrosła ponad dwukrotnie! Rząd nie pozostał obojętny na tę sytuację i szukał rozwiązań, które pomogłyby frankowiczom wybrnąć z trudnej sytuacji. Niestety pomoc nie była wystarczająca, a kredytobiorcy coraz liczniej występowali przeciwko bankom w sądzie.

Kancelaria prawna Łódź – obsługa prawna frankowiczów

Wystąpienie do sądu przeciwko bankowi ma sens, jeśli zostanie dobrze przygotowane i uargumentowane. W tym celu warto skorzystać z pomocy kancelarii prawnej, która skutecznie rozwiązuje sprawy kredytów we frankach. Kancelaria prawna Łódź podkreśla, że pomoc prawna dla frankowiczów jest niezbędna, ponieważ banki również z takiej pomocy korzystają i to na szeroką skalę. Tylko dobry adwokat Łódź jest w stanie przygotować się na stracie z dużą instytucją finansową.

Prawnik Łódź w pozwie wskazuje na świadome wprowadzanie w błąd przez pracowników banków, brak klarownej informacji o ryzyku walutowym, a także na nieprawidłowe oszacowanie zdolności kredytowej kredytobiorców. Z uwagi na to, że warunki zaciągnięcia i spłaty zobowiązania kredytowego powinny być jasno określone w umowie i zrozumiałe dla klienta, wiele takich spraw udaje się rozstrzygnąć na korzyść frankowiczów.

Pomoc prawna dla frankowiczów – wyrok z 2022 roku

W 2023 roku wielu frankowiczów wciąż ponosi konsekwencje nierzetelnie zawartej umowy. Tymczasem sprawę przeciwko bankowi naprawdę można wygrać. W wyroku Sądu Najwyższego z 28 kwietnia 2022 czytamy, że samodzielne określanie kursu obcej waluty przez bank było nieetyczne, niezgodne z zapisami Kodeksu cywilnego i całkowicie sprzeczne z prawną naturą kredytu. Na tej podstawie można ubiegać się o unieważnienie zawartej przed laty umowy kredytowej. Kancelaria prawna Łódź udzieli w tym zakresie wszelkiej pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *