ile kosztuje wydrukowanie zdjęcia

Ile kosztuje wydrukowanie zdjęcia?

Najlepszą pamiątką z lat szkolnych, z wakacji, z uroczystości rodzinnych i wielu innych ważnych wydarzeń w życiu człowieka są fotografie. Rozwój najnowszych technologii sprawił, że dziś w każdej chwili mamy pod ręką narzędzia umożliwiające robienie zdjęć. Każdy smartfon posiada wbudowany aparat, dzięki któremu w krótkim czasie wykonujemy i gromadzimy setki fotografii. Niestety nierzadko zdarza się, że najlepsze ujęcia giną w gąszczu innych zdjęć, albo zostają przypadkiem usunięte. Aby zapobiec takim sytuacjom, należałoby wydrukować najlepsze zdjęcia, zanim zostaną zapomniane. Ile kosztuje wydrukowanie zdjęcia?

Dlaczego warto wydrukować zdjęcia?

O wydrukowaniu fotografii i przechowywaniu ich w tradycyjnej, papierowej formie, powinni pomyśleć nie tylko miłośnicy klasycznych rozwiązań, którzy z wielką pieczołowitością układają zdjęcia w tradycyjnych albumach i pudełkach. Każdy, kto chciałby jak najdłużej zachować wspomnienia ważnych chwil, a następnie mieć możliwość pokazania zdjęć kolejnym pokoleniom, powinien zdecydować się na wydruk zdjęć. Oczywiście można je przekazać także w postaci cyfrowej, ale wiele osób zgodzi się, że przeglądanie cyfrowych zdjęć zdecydowanie nie jest tym samym, co kartkowanie klasycznego albumu.

Pliki ze zdjęciami mają tendencje do gubienia się, bywa, że są przypadkiem kasowane, albo bezpowrotnie giną w przypadku awarii sprzętu, na którym były przechowywane. Tymczasem papierowe zdjęcie, jeśli zostało wykonane na podłożu dobrej jakości, przetrwa wiele długich lat. Poza tym dziś ryzyko zagubienia papierowej fotografii jest znacznie mniejsze niż w przeszłości. Zdjęć nie wkłada się luźno do stronic przekładanych bibułą, a wkleja do albumu za pomocą specjalnych przylepców. Poza tym fotografie z wakacji i jakichś ważnych wydarzeń można wydrukować w postaci fotoksiążki lub fotoalbumu.

Ile kosztuje wydrukowanie zdjęcia?

Stacjonarne zakłady fotograficzne drukują fotografie różnego typu, przy czym większość z nich wymaga, by zdjęcia zostały dostarczone na przenośnym nośniku. Takie rozwiązanie nie dla wszystkich klientów jest komfortowe, dlatego sporą konkurencją dla lokalnych fotografów są firmy oferujące wydruki online. Co więcej, wydrukowanie zdjęcia przez internet jest nierzadko tańsze, aniżeli wydruk na miejscu. Poniekąd wynika to z faktu, że jeśli decydujemy się na wydruk fotografii online, zazwyczaj są to duże zlecenia, a im więcej zdjęć drukujemy, tym cena pojedynczej odbitki jest niższa.

To, ile kosztuje wydrukowanie zdjęcia, uzależnione jest zatem od wielkości zlecenia, ale i od rozmiaru fotografii czy wybranego podłoża. Ogromny wybór, jeśli chodzi o rozmiary zdjęć, rodzaj podłoża i dodatkowe efekty, oferuje drukarnia Wrocław, która zajmuje się nie tylko drukowaniem fotografii, ale i fotoksiążek i fotoalbumów.

Niektóre drukarnie podają ceny za komplet fotografii (np. 40 sztuk), inne za jedną odbitkę. Jeśli chcemy wiedzieć, ile kosztuje wydrukowanie zdjęcia w danym formacie, powinniśmy prześledzić ofertę kilku firm i uśrednić wynik. Zazwyczaj ceny wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu groszy za jedno zdjęcie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *