Jak dobrać idealne dodatki do swoich kreacji?

Kształtowanie własnego stylu trwa nierzadko latami. Upodobania odnośnie ubioru zmieniają się w zależności od tego, na jakim etapie życia jesteśmy, czym się interesujemy, czym zajmujemy zawodowo, jaką mamy świadomość własnego ciała. Oprócz stylizowania ubrań, stopniowo uczymy się także doboru pasujących do nich dodatków.

Po jakie dodatki do stroju sięgamy najczęściej?

Akcesoria, dzięki którym stylizacja nabiera charakteru, to m.in. paski do spodni, okulary przeciwsłoneczne i popularne okulary „zerówki”, torebki, saszetki, broszki, apaszki, czapki, opaski i inne akcesoria do włosów, a także, co wydaje się najbardziej oczywiste, biżuteria i zegarki.

Większość akcesoriów pełni jednocześnie funkcję estetyczną i użytkową. Okulary przeciwsłoneczne to modny gadżet, do tego świetnie chroniący oczy przed działaniem szkodliwych promieni słonecznych. Saszetki męskie i torebki damskie dopełniają całości stylizacji, ale też pozwalają na wygodne przechowywanie i przenoszenie niezbędnych przedmiotów. Zegarki nadają szyku, a jedocześnie pozwalają kontrolować upływ czasu, a nierzadko wyposażone są w szereg dodatkowych funkcji.

Zdecydowanie lubimy, gdy przedmioty są jednocześnie piękne i użyteczne, a wytworna biżuteria jest tutaj wyjątkiem potwierdzającym regułę.

Jak dobierać biżuterię?

Biżuterię można dobierać według kilku kryteriów. Po pierwsze powinna być zgodna z usposobieniem osoby, która będzie ją nosić. Nie zmuszajmy się do noszenia kosztowności, które w ogóle do nas nie przemawiają, w których nie czujemy się komfortowo.

Biżuteria powinna pasować do stylu ubioru. Kolorowe błyskotki nie pasują do rockowego stylu, a wakacyjne ozdoby boho do sportowej elegancji czy stylu old money. Jeśli chcemy sprawić komuś przyjemność i podarować biżuterię, nie możemy zignorować jego upodobań odnośnie ubioru.

Kolejnym kryterium doboru biżuterii jest typ urody. Wyróżniamy 12 typów urody, ale w przypadku biżuterii wystarczy, jeśli skupimy się na podstawowych czterech – dwóch ciepłych i dwóch zimnych. Typy ciepłe (wiosna i jesień) powinny sięgać po biżuterię w ciepłym odcieniu, a więc dla nich idealnym wyborem będzie markowa biżuteria ze złota. Urodę typów chłodnych (lata i zimy) zdecydowanie lepiej podkreśli biżuteria srebrna, ewentualnie wykonana ze złota białego lub stali szlachetnej. Wysokojakościowe kolczyki ze srebra oferuje m.in. niemiecka marka COEUR DE LION (zobacz sklep COEUR DE LION).

Markowa biżuteria dobrana do stroju i okoliczności

Usposobienie, styl i typ urody to ważne, ale zdecydowanie nie jedyne kryteria doboru biżuterii. Bardzo ważne jest to, by biżuterię dobrać do konkretnej kreacji i konkretnych okoliczności, zwłaszcza jeśli są to okoliczności wymagające specjalnej oprawy. Przykładowo wybierając się na ważne służbowe spotkanie i sięgając po formalny ubiór, powinniśmy wybrać skromną, subtelną biżuterię bez nadmiaru ozdobników. Natomiast idąc na bal organizowany w porze wieczorowej i ubierając elegancką suknię balową, powinniśmy postawić na długie eleganckie kolczyki, błyszczącą kolię lub bransoletkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *