Jak dobrać odpowiedni naszyjnik?

Biżuteria to taki dodatek do garderoby, dzięki któremu nawet najprostsza stylizacja nabiera charakteru. Biżuteria sprawia, że wyglądamy stylowo i interesująco, oczywiście pod warunkiem, że błyskotki są właściwie dobrane. Szczególnie uważnie należy dobierać naszyjniki.

Naszyjnik a proporcje sylwetki

Kobiety kochają biżuterię, niezależnie od tego, ile mają lat, jaki styl ubioru preferują i jaki typ urody reprezentują. Oczywiście nie wszystkie panie sięgają po dodatki biżuteryjne w tym samym stylu. Wybór błyskotek jest ogromny, zwłaszcza jeśli chodzi o złote naszyjniki, kolczyki i bransoletki. Z łatwością możemy dobrać taką biżuterię, która będzie pasować do naszego stylu, charakteru i upodobań. Oczywiście poza tym wszystkim nie należy zapominać o dopasowaniu naszyjników do sylwetki.

Naszyjniki to taki rodzaj biżuterii, który potrafi optycznie wysmuklić szyję, podkreślić atrakcyjny dekolt i wydłużyć sylwetkę. Niestety, niewłaściwie dobrany, potrafi też skrócić szyję, zaakcentować szerokie ramiona i optycznie poszerzyć sylwetkę. Dlatego, zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego naszyjnika, zwróćmy uwagę, w jaki sposób jego kształt i rozmiar wpłynie na nasz wygląd, tudzież sylwetkę osoby, której zamierzamy go podarować.

Osoby o okrągłej twarzy, krótkiej szyi i nieco bardziej krągłej sylwetce, powinny unikać naszyjników, które ściśle przylegają do podstawy szyi. Krótkie naszyjniki nie zrobią dobrze takiej figurze. Nawet najpiękniejsza biżuteria ze złota nie będzie wyglądała dobrze, jeśli nie zostanie dopasowana do sylwetki. Posiadając większy biust i szersze ramiona, powinniśmy sięgać po dłuższe naszyjniki, które optycznie wysmuklą sylwetkę i zaakcentują jej atuty. Natomiast szczupłe kobiety, które chciałaby odwrócić uwagę od niewielkiego biustu, śmiało mogą sięgać po krótsze naszyjniki, które podkreślą szczupłą szyję i atrakcyjną linię żuchwy.

Złote naszyjniki czy biżuteria srebrna?

Naszyjnik warto dobierać również do typu urody. Łańcuszki zawieszamy na szyi, a więc bardzo blisko twarzy. Trudno, by kolor naszyjnika nie wpływał na to, jak prezentuje się cera. Dobrze dobrana biżuteria potrafi nadać cerze blasku, sprawić, że wygląda zdrowo i promiennie. Ponadto świetnie podkreśla kolor oczu i współgra z kolorem włosów. Natomiast biżuteria sprzeczna z typem urody, nadaje cerze ziemistego wyglądu i sprawia, że spojrzenie jest przygaszone.

Panie o ciepłym typie urody, czyli np. posiadające rude włosy, czy też włosy w kolorze miodowego blondu, zielone lub piwne oczy oraz piegi, świetnie wyglądają w biżuterii złotej. Złote naszyjniki z kryształami Swarovski będą dla nich świetny wyborem. Natomiast panie o chłodnej urodzie, czyli np. bardzo jasne blondynki o porcelanowej cerze i niebieskich oczach, zdecydowanie lepiej wyglądają w biżuterii srebrnej. Oczywiście w bogatej ofercie Swarovski wyrobów ze srebra również nie brakuje. Dzięki temu po kryształową biżuterię mogą sięgać wszyscy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *