Jak prawidłowo nosić bransoletki?

W sklepach z biżuterią można znaleźć zarówno klasyczne bransoletki łańcuszkowe, romantyczne bransoletki z perłami, jak i całą masę fantazyjnych ozdób na nadgarstek, umożliwiających dopracowywanie różnorodnych stylizacji. Po bransoletki sięgają zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ale faktem jest, że tego rodzaju biżuterię szczególnie upodobała sobie płeć piękna. Jak prawidłowo nosić bransoletki damskie?

Bransoletki ze złota i srebra

Bransoletki damskie wykonuje się z różnych materiałów, ale największą popularnością cieszą się błyskotki z metali szlachetnych, a więc bransoletki ze złota i srebra. Sztuczna biżuteria jest znacznie mniej trwała, szybko traci kolor i blask, dlatego sprawdzi się na jedno wyjście, jedną imprezę, ale na pewno nie będzie to produkt na lata. Szczególnie, gdy mowa o bransoletkach, które, przeciwieństwie do kolczyków czy nausznic, przez cały dzień lekko się poruszają, przesuwają, obcierają, zahaczają o coś. Dlatego biżuteria noszona na nadgarstku powinna być wykonana z dużą starannością i z wykorzystaniem solidnych materiałów.

Złote i srebrne bransoletki damskie można nosić wymiennie, w zależności od stroju i okazji. Ozdób na nadgarstek nie sposób porównywać z kolczykami i naszyjnikami, czyli biżuterią noszoną blisko twarzy. W ich przypadku kolor ma ogromne znaczenie, bo wpływa na wygląd całej twarzy. Źle dobrane kolczyki potrafią sprawić, że cera straci blask, a spojrzenie stanie się przygaszone. Bransoletki nie mają takiego wpływu na wygląd twarzy, dlatego nie muszą być dobierane do typu urody.

Łączenie bransoletek z innymi elementami biżuterii

Bransoletki ze srebra lub złota najlepiej łączyć z biżuterią wykonaną z tych samych materiałów. W przypadku złota, koniecznie należy zwrócić uwagę na kolor, ponieważ żółte złoto nie najlepiej komponuje się z różowym. Jeśli nie mamy w swojej kolekcji złotych przedmiotów w tym samym kolorze, lepiej sięgnąć po pozłacaną biżuterię srebrną albo wykonaną ze stali szlachetnej, zamiast miksować różne odcienie złota. Mieszanie kolorów jest dopuszczalne, ale należy robić to z głową i najlepiej nie miksować więcej niż trzech odcieni.

W sklepach z biżuterią można kupić bransoletki i pierścionki wykonane z połączenia złota białego i żółtego. Warto mieć w szkatułce przynajmniej jedną taką rzecz, bo pasują do niej zarówno dodatki złote, jak i srebrne.

Bransoletki damskie na różne okazje

Biżuteria noszona na co dzień z reguły różni się od tej, jaką wybieramy na specjalne okazje. Jeśli w miejscu pracy obowiązuje dress code i kobiecie zależy na profesjonalnym wizerunku, kluczem do sukcesu będzie wysoka jakość i umiar. Zbyt duża ilość błyskotek nie wygląda dobrze w połączeniu z elegancką, biurową stylizacją. W takim wypadku lepiej sprawdzą się niewielkie kolczyki wkrętki i subtelna bransoletka.

Panie, które lubią większą biżuterię, mogą postawić na bransoletki komponowane. Taka biżuteria sprawdzi się za równo na co dzień, jak i na specjalne okazje. Jej wygląd można łatwo i szybko odmienić za pomocą dedykowanych zawieszek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *