Jak zachować wspomnienia ze ślubu na dłużej?

Ślub to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdej osoby. Odtąd dwoje ludzi decyduje się iść razem przez życie i budować wspólną przyszłość. A skoro ślub jest tak ważny, to warto zatroszczyć się o jak najpiękniejszą oprawę uroczystości. Warto zatrudnić również osoby, które będą odpowiedzialne za wykonanie zdjęć i nagranie filmu z wesela.

Sesja narzeczeńska i sesja ślubna

Intymna sesja narzeczonych

Jednym ze sposobów na zachowanie wspomnień na dłużej są sesje zdjęciowe. Co ciekawe, profesjonalne sesje rzadko wykonywane są w dniu ślubu, a najczęściej kilka dni po nim. Przed ślubem nierzadko dochodzi do zorganizowania sesji narzeczeńskiej, która bywa sesją dość intymną i niekoniecznie przeznaczoną do oglądania przez dalszych znajomych, kuzynostwo i wszystkie zaproszone na ślub ciotki.

Plenerowa sesja ślubna

Z kolei sesja ślubna to taka, która odbywa się w strojach ślubnych i zazwyczaj w plenerze, choć występują od tej reguły pewnie wyjątki. Zdarza się, że niektórzy decydują się na sesję w salonie fotograficznym i wybierają sztuczne tło, zazwyczaj przedstawiające jakiś pejzaż. Jeżeli młodzi wybierają taką formę zdjęć, mogą wybrać się do fotografa jeszcze w trakcie wesela. Kilkanaście lat temu było to zupełnie normalne, mówiło się, że młodzi „jadą do zdjęć”.

Jeśli chodzi o sesje plenerowe, zazwyczaj odbywają się kilka dni po uroczystości w miejscu wybranym przez młodą parę. Jeśli nie jest to park, starówka miasta czy brzeg rzeki, a miejsce, które wymaga zarezerwowania terminu i uiszczenia opłaty, należy tego dokonać ze stosowanym wyprzedzeniem. W niektórych przypadkach zdarza się, że sesja ślubna organizowana jest w dniu ślubu, co bywa ryzykowne, ponieważ może dojść do przypadkowe zabrudzenia sukni ślubnej.

Fotograf na weselu czy fotobudka?

Sesja ślubna to jedno, ale równie ważne są zdjęcia ze ślubu oraz przyjęcia weselnego. O ile na Sali weselnej można ustawić fotobudkę, która pozwoli na wykonanie wielu zabawnych fotografii, o tyle w kościele lub urzędzie powinien pojawić się fotograf. Na weselu zresztą również jest mile widziany. Później z wybranych fotek można zrobić pokaz z podkładem muzycznym, a inne wydrukować, podarować bliskim, włożyć w ramki i wkleić do albumu. Innym sposobem na zachowanie wspomnień ze ślubu są fotoalbumy ślubne. Fotoalbum to doskonała alternatywa dla tradycyjnego albumu, z którego papierowe fotografie nierzadko wypadają, niszczą się lub giną. Poza tym tworząc fotoalbum, można dodać krótkie opisy, grafikę, ciekawe kolory. Fotoalbumy ślubne to również świetny pomysł na prezent dla rodziców/teściów, dziadków oraz świadków.

Film ze ślubu i wesela

Niektórzy narzeczeni rezygnują z usług kamerzysty, stawiając wyłącznie na piękne fotografie. Ale wielu jest takich, którzy wolą mieć nagrany cały film ze ślubu i przynajmniej z części wesela. Po latach będzie można ponownie obejrzeć przysięgę, przyjrzeć się gościom, którzy byli na ślubie, obejrzeć pierwszy taniec i inne szalone zabawy na parkiecie, posłuchać modnej w tamtym czasie muzyki. Zarówno zdjęcia, jak i film z wesela pozwolą na sentymentalną podróż w czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *