Jakie są zalety biżuterii z prawdziwego złota?

Złoto to kruszec znany i ceniony od stuleci. Dzięki swoim szczególnym właściwościom znalazł zastosowania w wielu gałęziach przemysłu. Złoto wykorzystuje się m.in. w elektronice, sztuce czy kosmetologii. Najbardziej znanym zastosowaniem złota jest jednak wytwarzanie biżuterii. Jakie zalety ma taka prawdziwa złota biżuteria?

Złota biżuteria jako inwestycja

Zarówno złoto, jak i srebro nazywane są metalami szlachetnymi i traktowane jako cenne materiały przeznaczone do wytwarzania biżuterii oraz różnorodnych przedmiotów dekoracyjnych i użytkowych. Prawdą jest jednak, że ceny złota są znacznie wyższe od cen srebra. Wynika to z faktu, że złoto rzadziej występuje w przyrodzie i jest trudniej dostępne. Poza tym przekonanie o jego wyższej wartości wywodzi się jeszcze z zamierzchłych czasów. Złoto od zawsze traktowane było jako towar luksusowy, synonim bogactwa i wysokiego statusu materialnego. Ludzie zawsze pragnęli złota i dziś również traktują je jako doskonałą lokatę kapitału. Jedną z zalet biżuterii z prawdziwego złota jest to, że jej wartość utrzymuje się na wysokim poziomie. Złotą biżuterię w każdej chwili można spieniężyć.

Trwała biżuteria ze złota

Kolejną zaletą złotej biżuterii jest jej trwałość. Oczywiście wiele zależy tutaj od próby złota, jakości i ilości domieszek innych metali, ale z reguły złote wyroby, zwłaszcza te markowe, cechują się wysoką odpornością na działanie wilgoci, kosmetyków pielęgnacyjnych, a nawet chemii domowej. Oczywiście zaleca się, by przed sprzątaniem, kąpielą i wykonywaniem innych zabiegów pielęgnacyjnych zdjąć całą biżuterię, ale jeśli raz czy dwa przypadkiem o tym zapomnimy, ze złotem dobrej jakości nie stanie się nic złego.

Złoto nie ulega korozji, a to w przypadku wszelkich błyskotek jest szczególnie ważne. Poza tym jego powierzchnia nie ściera się tak łatwo, jak powierzchnia innych metali, a jeśli już pojawią się drobne rysy – da się je sprawnie usunąć.

Piękno złotej biżuterii

Złoto ma piękny kolor i blask, zwłaszcza złoto w klasycznym żółtym kolorze. Oczywiście prawdziwa złota biżuteria może być też biała lub różowa – ważne, by zwrócić uwagę na jakość domieszek wpływających na kolor złotego kruszcu. Włoska biżuteria ze złota to wyroby, które można nazwać małymi dziełami sztuki. Nie tylko ze względu na kolor czy blask metalu, ale również wzornictwo i sposób łączenia poszczególnych elementów biżuterii. Efektowne błyskotki wspaniale podkreślają charakter stylizacji, sprawiają ze strój prezentuje się lepiej, ciekawiej. Poza tym złoto korzystnie wpływa na wygląd cery, rozświetla ją, rozpromienia. Efekt ten jest szczególnie widoczny w przypadku osób o ciepłym typie urody.

Prawdziwa złota biżuteria dodaje pewności

Za pomocą starannie dobranych dodatków do stroju można budować pewność siebie i kształtować wizerunek osoby świadomej swojej wartości. Jedną z zalet złotej biżuterii jest to, że nigdy nie wychodzi z mody, a więc sięgając po złote błyskotki, zawsze wyglądamy modnie i interesująco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *