Zalety spółki LTD

Jakie są zalety spółki LTD?

Polacy, którzy od dłuższego czasu mieszkają i pracują na terenie Wielkiej Brytanii, zgodnie twierdzą, że brytyjskie prawo podatkowe jest znacznie bardziej przejrzyste, niż przepisy obowiązujące w Polsce. Dotyczy to nie tylko sposobów wyliczania podatku czy opłacania składek ale również dostępnych form prowadzenia działalności. Jedną z takich przystępnych form jest spółka LTD, którą powołać do istnienia można w przeciągu jednego dnia, o ile wcześniej przygotujemy niezbędne informacje. A jakie są inne zalety spółki LTD?

Spółka LTD a inne formy działalności na Wyspach

To, na jaką formę działalności zdecyduje się przyszły przedsiębiorca, uzależnione jest od wielu czynników. Istotne jest m.in., jak duża będzie jego firma, ilu pracowników planuje zatrudniać, co sprzedawać bądź jakie świadczyć usługi, na jakim obszarze (czy również zagranicą?), w jaki sposób chce się rozliczać z HMRC i czy akceptuje sytuacje, w której za losy firmy odpowiada całym swym majątkiem.

Z uwagi na powyższe wiele osób decyduje się na jednoosobową działalność gospodarczą bądź też spółkę LTD. W wielu sytuacjach to drugie rozwiązanie może przynieść przedsiębiorcy znacznie więcej korzyści.

Zalety spółki LTD

Omawiając zalety spółki LTD, nie sposób nie wspomnieć o ograniczonej odpowiedzialności za zobowiązania spółki. Oczywiście to nie jest tak, że przedsiębiorca, który powołuje do życia spółkę Limited i nawiązuje relacje z klientami czy kontrahentami, w żaden sposób nie ryzykuje. Prowadzenie działalności zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, ale nie zawsze jest tak, że w przypadku bankructwa firmy przedsiębiorca odpowiada całym swym prywatnym majątkiem. W przypadku spółki LTD taka sytuacja nie może się zdarzyć, gdyż spółka LTD ma własną osobowość prawną. W praktyce oznacza to tyle, że strony trzecie, czyli klienci i dostawcy, zawierają umowy z podmiotem korporacyjnym, a nie z poszczególnymi dyrektorami lub udziałowcami. Jeśli spółka upadnie, udziałowiec odpowiada do wysokości udziałów, ale nie ponosi osobistej odpowiedzialności za straty finansowe.

Firma Limited może być prowadzona zarówno przez Brytyjczyków, jak i obcokrajowców. Działalność w formie spółki LTD jest znana i ceniona na całym świecie, nie rodzi ograniczeń, jak firmy krajowe, a zapewnia prestiż i rozpoznawalność. Zalety spółki LTD docenią nawet ci, którzy nie są rezydentami Wielkiej Brytanii – taką firmą można zarządzać wszędzie, bez względu na miejsce pobytu i świadczenia usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *