Kiedy nosić elegancki zegarek?

Elegancki zegarek to obowiązkowy dodatek do stroju wytwornego mężczyzny. Można go łączyć z garniturami w różnych kolorach, ale także z nieco mniej formalnymi koszulami i kamizelkami, charakterystycznymi dla stylu określanego jako sportowa elegancja.

Elegancki zegarek, czyli jaki?

W pracowniach zegarmistrzowskich oraz w sklepach z biżuterią można nabyć zegarki w najróżniejszych wzorach i kolorach. Dostępne są zegarki na silikonowych, kolorowych, nierzadko neonowych paskach, zegarki na złotych i srebrnych bransoletach, zegarki na paskach płóciennych oraz skórzanych. Na pewno da się spośród nich wybrać model uniwersalny, który będzie odpowiedni do każdego stroju i na każdą okazję, choć wielu ma w swojej kolekcji kilka zegarków. Posiadanie kilku czasomierzy pozwala na tworzenie różnorodnych stylizacji, zarówno bardziej swobodnych, sportowych, wakacyjnych, jak i bardziej formalnych, odpowiednich do pracy albo na imprezę okolicznościową, na której obowiązują stroje wieczorowe.

Mówiąc o zegarkach eleganckich, zazwyczaj mamy na myśli modele klasyczne, czyli wyposażone w srebrną lub złotą okrągłą tarczę umieszczoną na skórzanym (czarnym lub brązowym) pasku zwieńczonym metalową sprzączką. Opis ten pasuje zarówno do zegarków męskich, jak i damskich, choć zegarki damskie są zwykle nieco mniejsze i delikatniejsze.

Jak nosić elegancki zegarek?

Eleganckie zegarki śmiało można nosić do pracy, zwłaszcza gdy pracowników obowiązuję ścisły dress code. Dobrej jakości zegarek jest świetnym dodatkiem do stylizacji biznesowych, biurowych, zwłaszcza gdy w ciągu dnia pracy odbywa się wiele spotkań z klientami i kontrahentami, na które pracownik musi przybyć na czas i na których musi schludnie wyglądać. Zegarki na czarnym bądź brązowym pasku dobrze wyglądają zarówno z marynarkami i żakietami w kolorze czarnym, grafitowym, jak i granatowym oraz niebieskim, bez względu na to, czy tkanina ma jednolity kolor, czy też mamy do czynienia z ubraniem w kratkę albo jodełkę.

Zegarki Ice Watch – coś dla fanów sportowej elegancji

Tam, gdzie nie obowiązuje ścisły dress code, ale jednak nie wypada przychodzić do pracy w stroju zupełnie swobodnym, sportowym, dobrze sprawdzą się zegarki Ice Watch. W tym przypadku wybór niekoniecznie musi paść na zegarki w odważnych, mocno rzucających się w oczy kolorach, ale czerń, biel, delikatne pastele, srebrne i złote zegarki są jak najbardziej odpowiednie dla pracowników korporacji czy urzędów.

Tym, co wyróżnia zegarki Ice Watch, jest ich niebanalny design. Tarcza o charakterystycznym kształcie i silikonowy pasek tworzą jedną całość, która doskonale prezentuje się zarówno na damskich, jak i męskich nadgarstkach. Jeśli wybierzemy model w stonowanych barwach i pozbawiony nadmiaru ozdobników, śmiało możemy uznać go za ważny element stylizacji biurowej. Fani sportowej elegancji zdecydowanie powinni rozważyć zakup zegarka tej marki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *