ślub

Kiedy rozpocząć wręczanie zaproszeń na ślub?

Niezależnie od tego, czy narzeczeni planują cichy ślub w gronie najbliższych osób, czy też chcą zorganizować wystawne przyjęcie weselne, z odpowiednim wyprzedzeniem powinni pomyśleć o przygotowaniu zaproszeń ślubnych.

Gdzie złożyć zamówienie na zaproszenia ślubne?

Zaproszenia ślubne można nabyć w księgarni lub sklepie z artykułami papierniczymi, wówczas wystarczy uzupełnić je o dane personalne narzeczonych i zapraszanych gości. Mimo to coraz więcej osób rezygnuje z kupna gotowych produktów, a decyduje się na przygotowanie zaproszeń podstawie wcześniej przygotowanego projektu. Firm, które zajmują się drukowaniem zaproszeń ślubnych jest w tej chwili bardzo dużo, ale zamówienie najlepiej złożyć w dobrej księgarni. Wówczas mamy pewność, że otrzymamy produkt wysokiej jakości, ponadto nie będzie problemu z terminową realizacją zlecenia.

Zamówienie na wydruk zaproszeń ślubnych można złożyć drogą internetową bądź osobiście w siedzibie drukarni. Jeśli nie mamy gotowego projektu i nie do końca wiemy, jak ma wyglądać finalny produkt, warto wybrać drukarnię, która oferuje profesjonalne usługi graficzne. Wówczas grafik przygotuje projekt zaproszenia z uwzględnieniem sugestii przyszłych małżonków, bądź też dopracuje przyniesione przez nich szkice. Jeśli ostateczna wersja zostanie zaakceptowana, można przystąpić do wydruku zaproszeń na ślub i wesele.

Spersonalizowane zaproszenia na ślub

Dzięki dobrej współpracy z drukarnią, możliwy jest wydruk zaproszeń, w których pozostawiono miejsce na imiona i nazwiska gości oraz informacja na temat samej uroczystości, jak i zaproszeń uzupełnionych o czas i miejsce zaślubin oraz dane personalne gości. Wszystko zależy od potrzeb i upodobań narzeczonych. Choć uważa się, że dostojniej wygląda zaproszenie z kompletnym wydrukiem, to zdarza się, że przyszli małżonkowie wybierają opcję z pustymi polami, bo dość długo nie są pewni, ile osób ostatecznie zostanie zaproszonych na uroczystość. Zaproszenia na ślub i wesele nie wypada wręczyć w ostatniej chwili, niemniej czasem zdarza się, że ktoś z wcześniej zaproszonych osób rezygnuje z udziału w uroczystości i na to miejsce można doprosić kolejnych gości.

Kiedy należy wręczyć zaproszenie na ślub?

Zanim przejdziemy do omówienia terminu, w jakim wypada wręczać zaproszenia ślubne, skupmy się na sposobie, w jaki powinny być przekazane. Zaproszenia na ślub wręcza się osobiście, wcześniej zapowiadając zamiar udania się do gości z wizytą. Tak robi zdecydowana większość narzeczonych, choć zdarza się też, że zaproszenia przekazywane są na neutralnym gruncie, np. podczas spotkania w restauracji. Jeśli chodzi o wysyłkę zaproszeń, zdarza się to sporadycznie i przede wszystkim w odniesieniu do osób, które mieszkają w odległych lokalizacjach, w tym również zagranicą.

Zaproszenia ślubne wręczamy na tyle wcześnie, by goście zdążyli się do takiej imprezy przygotować, czyli m.in. zorganizować dzień wolny w pracy, wybrać strój, a kobiety umówić wizytę u fryzjera czy kosmetyczki. Niektórzy potrzebują również czasu, by wybrać prezent dla młodej pary lub przynajmniej zgromadzić kwotę odpowiednią do umieszczenia w kopercie. Najlepiej zatem, jeśli zaproszenie na ślub wręczane jest na około trzy miesiące przed planowanym terminem zaślubin.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *