Modne zaproszenia, czyli o trendach w branży ślubnej

Najwięcej ślubów w Polsce odbywa się w miesiącach letnich, choć umownie przyjmuje się, że sezon ślubny trwa od początku czerwca do końca października. Ci, którzy zaplanowali swój ślub w tegoroczne wakacje lub zaraz po nich, prawdopodobnie wkrótce zaczną zapraszać gości. Jeśli zaproszenia dotąd nie zostały przygotowane, warto prześledzić strony poświęcone tematyce ślubnej, poczytać o trendach na nadchodzący sezon i dowiedzieć się, jak w tej chwili wyglądają modne zaproszenia.

Zaproszenia ślubne jednostronicowe

Zaproszenia na ślub drukowane są w wielu różnych formatach. Klasyczne zaproszenie ma formę złożonego na pół prostokąta, choć dopuszczalne są także inne konfiguracje. Jeszcze kilka lat temu fikuśnie złożone zaproszenia, wyposażone w dodatkową wkładkę informującą o miejscu imprezy weselnej, cieszyły się ogromną popularnością. Dziś takie rozwiązanie nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Zamiast tego zauważamy wyraźne dążenie do upraszczania zaproszeń ślubnych.

Młodzi ludzie rezygnują z bogatych zdobień, kokardek, zbyt wyrazistych wzorów graficznych. Coraz chętniej stawiają na zaproszenia ślubne jednostronicowe, które zawierają niewiele tekstu i jeszcze mniej ozdobników. Dlaczego mniej tekstu? Ponieważ jako osób zapraszających nie wymienia się już rodziców – dziś na ślubnym kobiercu rzadko stają bardzo młodzi ludzie, którym rodzice muszą sfinansować wesele. Mniejsza ilość tekstu wynika również z faktu, że zaproszenia są spersonalizowane, przygotowane ściśle według listy gości. Oznacza to, że zaproszeń nie uzupełnia się ręcznie, a druk komputerowy zajmuje znacznie mniej miejsca.

Modne zaproszenia w stylu rustykalnym

Nawet jeśli wesele zaplanowane jest jako elegancka uroczystość w niemal pałacowych okolicznościach, zaproszenia ślubne nierzadko nawiązują do klimatów wiejskich. Oczywiście z umiarem. Chodzi o to, by zaproszenie było wykonane z naturalnych materiałów, w przeszłości bardzo często wykorzystywanych właśnie na wsiach. Plecionki, sznurek jutowy, koronki wykonane szydełkiem i szary papier to materiały, które świetnie nadają się do produkcji zaproszeń w stylu rustykalnym. Tło takich zaproszeń zazwyczaj jest białe, natomiast wszelkie rysunki i zdobienia wykonywane są w kolorach ziemi. Dominują szarości, beże, brązy i różne odcienie zieleni.

Zaproszenia w mocnym kolorze

Niejako w opozycji do zaproszeń w stylu rustykalnym znajdują się bardzo eleganckie zaproszenia w ciemnych kolorach. Co ciekawe, ich popularność również cały czas rośnie. Modne są zwłaszcza zaproszenia w kolorze ciemnego bordo, granatu i butelkowej zieleni. Oczywiście czarny nadruk w takiej sytuacji całkowicie odpada, gdyż nie byłby dostatecznie wyraźny. Litery drukowane są w kolorze złotym lub srebrnym, a samo zaproszenie ma często satynowe wykończenie, co sprawia, że całość prezentuje się bardzo gustownie. Jeśli chodzi o kopertę, najczęściej dostosowana jest właśnie do koloru nadruku, co oznacza, że dominują koperty złote i srebrne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *