manicure hybrydowy

Na czym polega manicure hybrydowy?

Dłonie to wizytówka każdej kobiety, dlatego ich elegancki wygląd jest szczególnie ważny. Klasyczne lakiery niestety dość często po kilku dniach odpryskują, przez co wyglądają nieestetycznie. Rozwiązaniem jest manicure hybrydowy – wygodny, bo zapewniający kolor na kilkanaście dni bez odpryskiwania, nawet podczas wykonywania domowych prac i porządków. Na czym polega takie rozwiązanie?

Przede wszystkim do malowania paznokci używa się specjalnego lakieru, poprzedzonego bazą, który utwardza się w specjalnej lampie UV. Pokryty utwardzaczem lakier utwardza się ponownie, dzięki czemu może on przetrwać na naszej płytce bardzo wiele. Dodatkowo takie rozwiązanie wygląda bardzo efektownie – tym bardziej z dodatkowymi zdobieniami, w wersji błyszczącej czy matowej. Taki zabieg można wykonać nawet we własnym domu, pod warunkiem, że zaopatrzymy się we wszystkie niezbędne akcesoria. Lampa, lakiery, pilniczki i polerki to tylko część niezbędnych elementów zestawu do manicure hybrydowego.

Na początek zdecydowanie warto wybrać się na jego wykonanie do profesjonalnego salonu – tam zobaczymy jak powinien wyglądać taki manicure – po jego zrobieniu na pewno będzie nam odpowiadała jego wysoka jakość i długotrwały efekt. Świetnie sprawdzi się na imprezy okolicznościowe oraz na co dzień – możliwości jest bardzo wiele. Jak można się domyślić, znacznie trudniej go usunąć niż zwykły lakier. Wymagany jest do tego aceton, zwykły zmywacz nie podała temu zadaniu – efekt jest jednak jak najbardziej warty zachodu i pieniędzy.