klasyczna suknia ślubna w kształcie litery A

Najmodniejsze fasony sukien ślubnych

Ślub dla niejednej panny młodej to najważniejszy dzień w życiu, więc oczywistym jest, że wybór wymarzonej sukni ślubnej to nie lada wyzwanie.

Tradycyjnie panna młoda może wybierać pomiędzy następującymi fasonami sukni:

– klasyczny – sukienka charakteryzująca się dopasowaną górą (często jest to gorset)
i rozkloszowaną spódnicą, pod którą znajdują się warstwy halki lub jest halka na kole. Fason ten pasuje zarówno pannom wysokim, jak i średniego wzrostu, szczupłym, jak
i o zaokrąglonych kształtach. Pozwala uwydatnić wcięcie w talii i ukryć np. szerokie biodra.

– syrena (rybka) – suknia o kroju bardzo dopasowanym do sylwetki, rozszerzająca się od linii kolan lub od linii bioder. Jako że fason ten eksponuje biodra i biust, jest idealny dla kobiet wysokich, ale o nienagannej sylwetce.

– princessa – to suknia o obcisłej górze i szerokiej spódnicy, często zakończonej trenem. To krój dla kobiet, które marzą o zostaniu księżniczką na jeden dzień. Polecana jest niewysokim pannom młodym, ponieważ optycznie wydłuża sylwetkę. Najładniej prezentuje się na kobietach o szczupłych ramionach, pozwala także ukryć szerokie biodra.

– w kształcie litery A – sukienka podobna do klasycznej, ale tutaj góra nie jest tak obcisła, dół ma kształt trapezu i troszkę się rozszerza. Tak jak w fasonie klasycznym, sukienka ta pasuje do każdej sylwetki, choć niestety optycznie ją skraca.

– empire – suknia odcinana pod biustem, z dołem z lejących materiałów. Krój ten wydłuża optycznie sylwetkę, ukryje brzuszek, masywne nogi i szersze biodra.

– prosty – tutaj suknia opada prosto, lekko zaznacza linię bioder i może być to zarówno krótka jak i długa spódnica. Ten fason także optycznie skraca sylwetkę i nadaje się dla panien o smukłej linii bioder.

Wszystkim paniom, które mają problem z wyborem sukni polecamy zapoznanie się z artykułem na tej stronie internetowej: www.jakkupowac.pl. Z pomocą tych porad z pewnością uda się Wam wybrać krój, który podkreśli sylwetkę i urodę.

Niezależnie od stałych fasonów sukni ślubnych, co sezon modna jest dodawanie do nich innych elementów lub delikatnych zmian. W tym sezonie na topie są m.in. prześwity, dekolt na plecach, odkryte ramiona, koronki, kokardy i asymetria.