Optyk Bielsko

Optyk Bielsko – nowoczesny salon optyczny

Wszyscy, którzy chcą się zapisać na konsultację okulistyczną w publicznej placówce medycznej, muszą posiadać skierowanie wystawione przez lekarza pierwszego kontaktu. Czas oczekiwania na wizytę jest różny, często wynosi kilka tygodni, a niekiedy nawet miesięcy. Na szczęście okulista może udzielić nam konsultacji także w innym miejscu, np. w salonie optycznym. W nowoczesnych salonach optycznych można wykonać badanie wzroku metodami tradycyjnymi, a także przy użyciu specjalistycznego komputera. Po badaniu optyk Bielsko dobierze dla nas odpowiednie okulary.

Bezpłatne badanie wzroku w salonie optycznym?

optyk Bielsko-BiałaNowoczesny salon optyczny może podpisać umowę z lekarzem okulistą, który pracuje na własny rachunek. Obecność okulisty pozwala przyciągnąć do salonu większą ilość osób, a tym samym zwiększyć sprzedaż okularów korekcyjnych i soczewek kontaktowych. Oczywiście nie w każdym salonie optycznym znajduje się gabinet okulistyczny, ale właściwie każda nowoczesna placówka (zobacz salon Opticoon) oferuje możliwość wykonania komputerowego badania wzorku.

Badanie wzroku z wykorzystaniem specjalistycznego komputera nie trwa długo, a jednocześnie pozwala na stwierdzenie występowania wady wzroku oraz określenie jej głębokości. Co ciekawe, w niektórych salonach klient nie płaci za badanie – pod warunkiem, że po badaniu optyk Bielsko dobierze dla niego okulary.

Za co odpowiada optyk Bielsko?

Optyk jest osobą odpowiedzialną za wykonanie okularów zgodnie z receptą wystawioną przez lekarza okulistę, bądź też zgodnie z zaleceniami optometrysty, który wykonywał badania wzroku. Klient salonu optycznego wybiera oprawki, w których jego zdaniem będzie mu do twarzy, a zadaniem optyka jest umieszczenie w nich szkieł o odpowiedniej mocy i dopasowanie oprawek do konkretnej osoby – podgięcie zauszników itp.

Optyk Bielsko może również wymienić soczewkę w okularach, jeśli ta uległa zniszczeniu. To do niego zgłaszają się osoby z uszkodzonymi oprawkami czy soczewkami. Optyk obsłuży również tych, którzy zamiast okularów korekcyjnych noszą soczewki kontaktowe.

Nowoczesny salon optyczny a markowe okulary

Dzisiejsze salony optyczne dbają o to, by w ich asortymencie znalazły się markowe oprawki. Zainteresowanie nimi jest coraz większe, coraz więcej osób ma świadomość, że oprawki od sprawdzonych producentów są trwalsze, a tym samym przez długi czas będą dobrze spełniały swoją funkcję. Jeśli mowa o markowych oprawkach, to w ofercie nowoczesnych salonów znajdują się również markowe okulary przeciwsłoneczne wyposażone w wysokie filtry UV, zatem dobrze chroniące nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *