optyk Bielsko

Optyk Bielsko

Optyk Bielsko – nowoczesny salon optyczny

Wszyscy, którzy chcą się zapisać na konsultację okulistyczną w publicznej placówce medycznej, muszą posiadać skierowanie wystawione przez lekarza pierwszego kontaktu. Czas oczekiwania na wizytę jest różny, często wynosi kilka tygodni, a niekiedy nawet miesięcy. Na szczęście okulista może udzielić nam konsultacji także w innym miejscu, np. w salonie optycznym. W nowoczesnych salonach optycznych można wykonać badanie wzroku metodami tradycyjnymi, a także przy użyciu specjalistycznego komputera. Po badaniu optyk Bielsko dobierze dla nas odpowiednie okulary.

Bezpłatne badanie wzroku w salonie optycznym?

optyk Bielsko-BiałaNowoczesny salon optyczny może podpisać umowę z lekarzem okulistą, który pracuje na własny rachunek. Obecność okulisty pozwala przyciągnąć do salonu większą ilość osób, a tym samym zwiększyć sprzedaż okularów korekcyjnych i soczewek kontaktowych. Oczywiście nie w każdym salonie optycznym znajduje się gabinet okulistyczny, ale właściwie każda nowoczesna placówka (zobacz salon Opticoon) oferuje możliwość wykonania komputerowego badania wzorku.

Badanie wzroku z wykorzystaniem specjalistycznego komputera nie trwa długo, a jednocześnie pozwala na stwierdzenie występowania wady wzroku oraz określenie jej głębokości. Co ciekawe, w niektórych salonach klient nie płaci za badanie – pod warunkiem, że po badaniu optyk Bielsko dobierze dla niego okulary.

Za co odpowiada optyk Bielsko?

Optyk jest osobą odpowiedzialną za wykonanie okularów zgodnie z receptą wystawioną przez lekarza okulistę, bądź też zgodnie z zaleceniami optometrysty, który wykonywał badania wzroku. Klient salonu optycznego wybiera oprawki, w których jego zdaniem będzie mu do twarzy, a zadaniem optyka jest umieszczenie w nich szkieł o odpowiedniej mocy i dopasowanie oprawek do konkretnej osoby – podgięcie zauszników itp.

Optyk Bielsko może również wymienić soczewkę w okularach, jeśli ta uległa zniszczeniu. To do niego zgłaszają się osoby z uszkodzonymi oprawkami czy soczewkami. Optyk obsłuży również tych, którzy zamiast okularów korekcyjnych noszą soczewki kontaktowe.

Nowoczesny salon optyczny a markowe okulary

Dzisiejsze salony optyczne dbają o to, by w ich asortymencie znalazły się markowe oprawki. Zainteresowanie nimi jest coraz większe, coraz więcej osób ma świadomość, że oprawki od sprawdzonych producentów są trwalsze, a tym samym przez długi czas będą dobrze spełniały swoją funkcję. Jeśli mowa o markowych oprawkach, to w ofercie nowoczesnych salonów znajdują się również markowe okulary przeciwsłoneczne wyposażone w wysokie filtry UV, zatem dobrze chroniące nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *