cudowne dekoracje sal weselnych

Pomysły na dekoracje sal weselnych

 

Ślub to wyjątkowy dzień, dlatego trzeba zrobić wszystko, aby jego oprawa była niesamowita i jedyna w swoim rodzaju. Oczywiście jednym z lepszych rozwiązań jest udekorowanie sali balowej, w której odbędzie się zabawa. Nie wiesz na co się zdecydować? Poniżej zamieszczam kilka pomysłów na oryginalne i urocze dekoracje sal weselnych, które sprawią, że wnętrze stanie się elegantsze i nabierze odświętnego charakteru. Co więcej, możesz je zrobić własnoręcznie, więc dodatkowa frajda gwarantowana. Zapraszam do czytania!

Oryginalne pomysły na dekoracje ślubne:

  1. Balony – to tanie produkty, z których można wyczarować wspaniałą dekorację. Balony wystarczy wypełnić specjalnym gazem i pozwolić by unosiły się tuż pod sufitem. Można na nich coś narysować, napisać, przykleić do nich cekiny bądź owinąć tkaniną, co pozwoli stworzyć niespotykany efekt.
  2. Girlandy kwiatów pod sufitem – z żywych kwiatów można zrobić eleganckie dekoracje nie tylko na stół, ale i pod sufit. Wystarczy każdą łodygę pojedynczego kwiatu obwiązać wstążką i przywiązać ją do sznurka rozpiętego pod sufitem – niesamowity efekt murowany. Dobrym pomysłem jest stworzenie z nich ogromnej kuli kwiatowej (wystarczy powbijać je do styropianowej lub piankowej kuli) i podwieszenie jej tuż pod stropem. Doskonale będą wyglądać także w szklanych lampionach w formie baniek.
  3. Lampiony ze słoików – ze słoików znalezionych w domu można zrobić cudowne lampiony. Wystarczy udekorować je tasiemką i koronką a do środka włożyć tealight lub żarówkę LED-ową. Takie dekoracje sal weselnych można umieścić na stołach, parapetach, a nawet zawiesić pod sufitem, ale tylko wtedy, gdy słoiki są niewielkie, w środku umieszczona została żarówka, a sznurek utrzyma ich ciężar.
  4. Papierowe lampiony – papierowe kule można zrobić samodzielnie, ale o wiele łatwiejszym rozwiązaniem jest ich zakupienie np. w sklepie z dekoracjami ślubnymi. Wystarczy je rozłożyć, zawiesić na tasiemkach pod sufitem i gotowe.
  5. Girlandy z sztucznych kwiatów – aktualnie w sklepach z dekoracjami można kupić girlandy ze sztucznych kwiatów. Występują w różnych rozmiarach. Niemniej jednak, gdy zachcemy zrobić własne to jest to banalnie proste. Wystarczy zwinąć kawałek bibuły w rulonik, jeden koniec obwiązać ciasno nitką, a drugi pociąć nożyczkami. Następnie gotowe kwiaty należy rozłożyć, przewiązać tasiemką i podwiesić pod sufitem. Zamiast bibuły można użyć innego materiału, w zależności od tego jaki efekt chcemy osiągnąć.
  6. Kawałki materiału – ozdabianie sufitu kawałkami materiału cieszy się ogromną popularnością już od bardzo dawna i na razie nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Takie dekoracje sal weselnych są niezwykle eleganckie i pozwalają ukryć mankamenty pojawiające się na suficie. Jak ozdobić sufit samodzielnie. Trzeba do haka lub obręczy umieszczonej pod sufitem po kolei przywiązywać materiałowe wstęgi, a drugie końce każdej z nich przyczepiać do rogów i ścian sali. Szerokość i ilość pasm uzależniona jest od własnych preferencji, podobnie jak dobór kolorystyki.
  7. Światełka – ostatnimi czasy coraz modniejsze staje się rozciąganie pod sufitem lampek. Mogą funkcjonować jako samodzielna dekoracja bądź stanowić dopełnienie dekoracji z materiału.