dokonywanie rejestracji spółki Ltd w Anglii przez internet

Rejestracja spółki Ltd w Anglii – korzyści płynące z założenia spółki limited

Osoby planujące prowadzić własny biznes na terenie Wielkiej Brytanii mogą skorzystać z kilku różnych opcji prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Niemniej jednak, jednym z najlepszych rozwiązań jest dokonanie rejestracji spółki Ltd, które niesie ze sobą mnóstwo różnych korzyści. O tych najistotniejszych piszemy poniżej, więc zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

 

Korzyści płynące z prowadzenia spółki limited

  • Łatwość prowadzenia biznesu wynikająca z mocno okrojonych formalności, których musi dopełnić przedsiębiorca oraz stabilnego prawa, które jasno określa prawa i obowiązki osoby prowadzącej własną działalność. Dodatkową zaletą jest polityka państwa, które stara się ułatwić start nowym przedsiębiorcom i zapewnia im m.in. wysoką kwotę wolną od podatku oraz nakłada obowiązek płacenia podatków od osiągniętych dochodów, a więc jeśli nie zarabiasz, to ich nie płacisz.
  • Rejestracja spółki Ltd (więcej informacji na ten temat możecie znaleźć na stronie: http://accountancy4you.com/pl/oferta/obsluga-spolek-ltd/) związana jest z dokonaniem minimalnych formalności np. polega na wypełnieniu formularza online i przesłaniu go do odpowiedniej instytucji. Można ich dopełnić samodzielnie lub skorzystać z pomocy biura rachunkowego. Warto jeszcze wspomnieć, że działalność można rozpocząć niemal od razu od złożenia dokumentów, bo ich weryfikacja trwa 1-3 dni, a nie tak jak w Polsce, kilka tygodni.
  • Spółka Ltd posiada własną osobowość prawną, a więc jej właściciele nie odpowiadają za zadłużenia przedsiębiorstwa własnym majątkiem, tylko zgromadzonym w firmie kapitałem. To z kolei oznacza, że zyskujemy większe bezpieczeństwo w sferze finansowej i nawet, jeśli biznes nie wypali to nie stracimy dobytku swojego życia.
  • Rejestracja spółki Ltd nie wymaga żadnego kapitału zakładowego, a więc nie musisz myśleć o tym skąd pozyskać środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej i sfinansowanie biznesu. To ogromny plus zwłaszcza, jeśli wiesz, że nie masz szans na otrzymanie dofinansowania lub pożyczki w banku.
  • Możesz prowadzić biznes na terenie Wielkiej Brytanii, ale wcale nie musisz tam mieszkać. To oznacza, że możesz kierować firmą np. z Polski, zarabiać pieniądze w UK i tam odprowadzać podatki. Co więcej, osiągnięty tam dochód nie podlega ponownemu opodatkowaniu w Polsce.
  • Prowadzenie spółki Ltd zapewnia wiarygodność i prestiż, które pomagają w podjęciu współpracy z nowymi kontrahentami. To z kolei przekłada się na większą ilość zleceń i pokaźniejsze zarobki.
  • Firmy działające na terenie Wielkiej Brytanii podlegają tamtejszemu prawu podatkowemu i handlowemu, a więc mogą zostać skontrolowane tylko przez istniejące tam instytucje. A zatem, nie musisz się obawiać kontroli polskiego ZUS-u czy US.
  • Po 10 latach prowadzenia działalności lub osiągnięciu wieku emerytalnego przysługuje Ci prawo do otrzymania emerytury, ale w niepełnej kwocie. Pełne świadczenie emerytalne można zacząć pobierać po przepracowaniu 35 lat.
  • Spółkę Ltd może prowadzić tylko jedna osoba, a więc nie musisz szukać wspólnika.