Skanowanie Wrocław – ciekawostki

Skanowanie Wrocław – instrukcja skanowania zdjęć w domowym zaciszu

Masz sporo zdjęć, które chciałbyś przenieść na dysk swojego komputera? Nic prostszego – wystarczy je zeskanować! Rzecz wydaje się banalna i, owszem, taka jest, jednak żeby zapewnić sobie doskonałą jakość skanów, trzeba zadbać o kilka niezwykle ważnych elementów. Jakich? Tego dowiecie się z naszego krótkiego instruktażu, w którym opisaliśmy jak powinno przebiegać skanowanie Wrocław w domowym zaciszu. Owocnej lektury.

Skanowanie Wrocław w domu – podstawy

  1. Postaraj się o profesjonalny sprzęt – dobry sprzęt to połowa sukcesu, więc jeśli planujesz często i dużo skanować, to zainwestuj w odpowiedni skaner. Wybór urządzeń dostępnych na rynku jest ogromny, niemniej celuj raczej w produkty stworzone do skanowania fotografii. Wyselekcjonowany przez Ciebie produkt powinien być wyposażony w obszar skanowania nie mniejszy niż A4 oraz źródło światła LED. Dobrze też, aby posiadał dość dobrą dynamikę skanowania oraz kilka ramek formatowych.
  2. Wykalibruj monitor – obraz, który zobaczysz na monitorze komputera wcale nie musi odpowiadać rzeczywistości, dlatego konieczne jest jego wykalibrowanie. Wszystkich ustawień możesz dokonać przy użyciu programu lub sprzętowo.
  3. Zapisuj w RAW – każde zdjęcie, które przeniesiesz na dysk komputera powinieneś poddać obróbce w programie graficznym, bo tylko wtedy uzyskasz satysfakcjonujący Cię efekt. Aby było to możliwe powinieneś zapisywać pliki w edytowalnym formacie RAW. A więc nie martw się, jeśli skanowanie Wrocław nie pozwoli Ci uzyskać pożądanego efektu, bo mnóstwo rzeczy będziesz mógł poprawić w późniejszym czasie.
  4. Skonfiguruj ustawienia skanowania – programy stworzone do obsługi skanerów często posiadają ustawienia fabryczne, jednak w zdecydowanej większości przypadków nie zapewniają one dobrego efektu. Dlatego zanim przystąpisz do pracy, powinieneś samodzielnie ustawić wszystkie interesujące Cię parametry techniczne. Najlepiej zastosować skanowanie 48-bitową mapą koloru oraz dookreślić rozdzielczość tak by miała mniej niż 360 ppi. Oczywiście konieczne jest też wskazanie wielkości skanowanego zdjęcia.

Gotowe fotografie zapisuj w JPG lub PNG – gdy już obrobisz zdjęcie, zapisz je w JPEG lub PNG, tak byś mógł go bez problemu otworzyć w programie do przeglądania fotografii.

Jeżeli szukasz firmy oferującej skanowanie Wrocław koniecznie zapoznaj się z ofertą na stronie gutenberg-drukarnia.pl