Ślubne bransoletki

Ślubne bransoletki – najpopularniejsze rozwiązania

Biżuterię ślubną należy wybierać z ogromną starannością. W dniu swojego ślubu każda kobieta chce wyglądać pięknie, świeżo i promiennie, a połyskująca biżuteria pomaga w osiągnięciu takiego efektu. Jednocześnie należy mieć na uwadze, że zbyt duża ilość błyskotek może zepsuć stylizację ślubną, sprawić że będzie wyglądała zbyt ciężko. Panna młoda nie powinna być obwieszona biżuterią niczym choinka bombkami. Wystarczy, jeśli zdecyduje się efektowny naszyjnik, kolczyki, wybierze bransoletki ślubne (najlepiej tylko jedną).

Biżuteria na ślub – o czym należy pamiętać?

Wybierając biżuterię ślubną, powinniśmy mieć na uwadze kolorystykę i fason sukni ślubnej, co oznacza, że biżuterię kupujemy na końcu, gdy suknia i welon są już wybrane i zamówione. Biżuteria powinna być spójna z kolorystyką sukni. Z uwagi na to, że większość kobiet decyduje się na suknię w kolorze śnieżnobiałym, biżuteria ślubna wykonywana jest przede wszystkim ze srebra, białego złota i stali szlachetnej. Kiedy wypada założyć złotą biżuterię? Złote ozdoby dobrze komponują się z suknią w kolorze szampańskim i śmietanowym, czyli wówczas gdy stylizacja posiada delikatne żółte tony.

Biżuteria ślubna może być zupełnie gładka, bądź wysadzana kamieniami, przy czym drugie rozwiązanie spotyka się częściej. Jeśli chodzi o kolorystykę kamieni, najczęściej mamy do czynienia z kamieniami srebrzystymi i białymi, czasem lekko wpadającymi w róż czy błękit. Nieliczne panny młode decydują się na bardziej wyrazistą kolorystykę, zwłaszcza jeśli ich suknia również odbiega od tradycyjnych wzorców.

Ślubne bransoletki a fason sukni ślubnej

W salonach sukien ślubnych znajdziemy najróżniejsze modele kreacji przeznaczonych na uroczystość zaślubin. Część z nich to bogato zdobione suknie na planie koła, które przywodzą na myśl stylizacje księżniczek. Są też suknie w kształcie litery A, suknie klasyczne, kolumny, trąbki, syrenki i wiele innych, dzięki czemu każda kobieta może dobrać idealną dla siebie kreację ślubną. Jeśli chodzi o dobór biżuterii, niezwykle ważny jest kształt dekoltu. Jeśli suknia jest zabudowana pod szyję lub ma dekolt łódkę, należy zrezygnować z okazałych naszyjników. Zdecydowanie więcej pola do popisu mają panie, które zdecydują się na suknie z dekoltem prostym, carmen, serce czy w kształcie litery V. Jeśli suknia nie posiada ramiączek i sama w sobie jest dość skromna, właściwie każda duża biżuteria będzie do niej pasowała. Dobrym pomysłem jest zakup kompletu biżuterii ślubnej, składającego się z naszyjnika i kolczyków. W takich zestawach trafiają się też ślubne bransoletki.

Zdecydowana większość sukien ślubnych to modele bez rękawków. W takiej sytuacji noszenie bransoletki jest jak najbardziej możliwe, a nawet wskazane. Jeśli jednak suknia posiada rękawy w długości ¾, albo zupełnie długie, należy rozważyć, czy ślubne bransoletki nie popsują efektu. Na pewno warto z nich zrezygnować, gdy suknia posiada koronkowe rękawy, albo mankiet wysadzany jest kamieniami.

Najpopularniejsze ślubne bransoletki

Cienkie bransoletki łańcuszkowe zdecydowanie nie są tym, na co stawiają panie przygotowujące się do ślubu. Największym zainteresowaniem cieszą się nieco grubsze bransoletki wysadzane srebrzystymi kamieniami. Nierzadko są to sztywne bransolety na planie koła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *