Tanie schody do domu – schody młynarskie

Nikt nie chce mieć w domu schodów z materiałów niskiej jakości, niestabilnych i mało odpornych na zniszczenia, ale tanie schody wcale nie muszą być nietrwałe. Wystarczy wybrać prosty model, który stosunkowo niską cenę zawdzięcza lekkiej, minimalistycznej konstrukcji i jednorodności materiałów użytych do jej wykonania. Świetny przykład stanowią tutaj schody młynarskie.

Schody wewnętrzne do pomieszczeń mieszkalnych

Na rynku dostępne są różne rodzaje schodów wewnętrznych przeznaczonych do montażu we wnętrzach mieszkalnych i nie tylko. Mowa oczywiście o schodach drewnianych lub metalowo-drewnianych, które można zamontować w budynku na etapie prac wykończeniowych. Wcześniej, w trakcie powstawania ścian i stropów, istnieje możliwość wylania schodów z żelbetonu. Jeśli inwestorzy nie zdecydują się na takie rozwiązanie, w późniejszym czasie kupują gotowe schody, albo zlecają ich wykonanie na podstawie indywidualnego projektu.

Z oczywistych względów zakup gotowych schodów jest opcją tańszą. Nie należy się martwić, że produkt nie będzie pasował do wymiarów pomieszczenia, gdyż powstające dzisiaj schody bez większego problemu da się dopasować do wysokości, na której znajduje się strop. W przypadku niektórych produktów da się również regulować rozstaw stopni. Jeśli chodzi o schody młynarskie, tu takiej możliwości raczej nie ma, ale z uwagi na to, że schody mają bardzo prostą konstrukcję i całości wykonane są z drewna, z łatwością można je przyciąć.

Jak wyglądają schody młynarskie?

Nazwa schody młynarskie nie wzięła się znikąd. Prosta drewniana konstrukcja rzeczywiście przywodzi na myśl schody spotykane w młynach, które do dziś możemy oglądać na starych fotografiach. W młynach szczególnie dbano o oszczędność miejsca, dlatego dość wąskie, proste schody sprawdzały się tam najlepiej. Dbano również o to, by schody nie skręcały w żadnym kierunku, co mogłoby utrudnić poruszanie się z workami na plecach.

Klasyczne schody młynarskie są zupełnie proste. Ich podstawową konstrukcję stanowią dwie długie, masywne deski, pomiędzy którymi znajdują się proste stopnie. Schody młynarskie nie mają podstopnic. Do jednej z desek – tej, która znajduje się dalej od ściany, przytwierdza się balustradę, co ma zapobiec upadkom z wysokości. Balustrada jest konieczna nie tylko ze względu na wysokość całych schodów, ale i stopień nachylenia konstrukcji – schody młynarskie bywają dość strome.

Gdzie kupić schody młynarskie?

Schody młynarskie dostępne są w większości dużych sklepów budowlanych, ale zanim dokonamy zakupu, warto przyjrzeć się temu, co oferuje sklep z schodami prowadzony przez producenta wysokiej jakości schodów drewnianych i akcesoriów do schodów. Kupując schody prosto od producenta, możemy wybierać wśród wielu różnorodnych produktów, licząc przy tym na pomoc fachowców. Sprzedawcy pomogą w doborze odpowiedniego wymiaru, stylu i koloru, a w razie potrzeby udzielą również porad dotyczących montażu. Schody młynarskie z reguły są produktem przeznaczonym do samodzielnego montażu, ale ci, którzy nie mają zapału do majsterkowania, mogą zamówić schody wraz z usługą montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *