wypożyczalnia samochodów luksusowych oferująca auta marki mercedes

Wypożyczalnia samochodów luksusowych – pomysł na biznes z pasją

Każdy powinien mieć własną pasję, w której może się spełniać i dzięki niej odpocząć od życia codziennego i nadmiaru obowiązków. Jeszcze lepiej, gdy można ją połączyć z pracą i zacząć na niej dobrze zarabiać. Dla tych, którzy uwielbiają motoryzację i wszelkiego rodzaju ciekawostki z tym związane mamy propozycję – założenie takiej firmy jak wypożyczalnia samochodów luksusowych. Jak to zrobić i na co trzeba się przygotować? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

 

Jak otworzyć własną wypożyczalnię samochodów luksusowych?

Najpierw poświęćmy kilka zdań na opisanie, jak otworzyć taki biznes. Przedsięwzięcie jest spore i wiąże się z dużą odpowiedzialnością, więc trzeba zadbać o wszystkie kwestie formalne i stworzyć sprecyzowaną ofertę trafiającą w gusta i potrzeby klientów. Dlatego też pierwszą rzeczą, jaką należy wykonać jest zarejestrowanie działalności firmy. W tym celu należy wypełnić wszystkie stosowne formularze i dostarczyć je do odpowiednich instytucji. Z pewnością zajmie to trochę czasu, ale warto się na początku trochę pomęczyć. Co więcej, część wniosków można złożyć za pośrednictwem Internetu, co stanowi spore ułatwienie i pozwala zaoszczędzić nieco czasu. Gdy już dokonamy kwestii formalnych, możemy zająć się resztą. Najpierw trzeba zastanowić się, do jakiego grona klientów skierujemy swoją ofertę, a więc jaki rodzaj samochodów będziemy chcieli oferować. Do wyboru mamy kilka opcji. Możemy wynajmować samochody dostawcze, miejskie lub luksusowe, tak jak to robi wypożyczalnia samochodów luksusowych o nazwie goodfellas-cars.pl. Jeżeli zaś chodzi o sprecyzowanie grona odbiorców, to warto przeprowadzić reaserch w miejscu, w którym zamierzamy działać i ustalić, czego potencjalni klienci, mieszkający w danym regionie będą oczekiwać. Świetnym źródłem danych jest także Internet.

Kolejna bardzo ważna kwestia to wybór modeli pojazdów. Niezmiernie istotne znaczenie ma to, by były to auta jak najmniej awaryjne, z małym przebiegiem, dobrze prezentujące się i należycie wyposażone. Te dwa ostatnie aspekty są szczególnie ważne, gdy chcemy stworzyć ofertę dla biznesmenów i zaproponować im pojazdy wysokiej klasy o podwyższonym standardzie. W zależności od naszej wiedzy, możemy skonsultować wybór z doświadczonym mechanikiem lub zdać się na własny wybór. Po wyselekcjonowaniu odpowiednich modeli przychodzi czas na ich zakup, a więc stworzenie floty pojazdów, którą będzie dysponować wypożyczalnia samochodów luksusowych. Najlepiej rozejrzeć się za atrakcyjnymi cenowo propozycjami, bo koszt zakupu kilku pojazdów będzie niemały. To, gdzie się w nie zaopatrzymy nie robi większej różnicy – można je bez problemu sprowadzić z zagranicy lub kupić na miejscu, w kraju – czy to w komisie (w przypadku zakupu używanych aut), czy też bezpośrednio w salonie (zakup samochodów nowych lub poleasingowych). Oprócz tego warto postarać się o siedzibę firmy, która będzie usytuowana w dobrze widocznym miejscu. Idealne byłoby centrum miasta, ale wynajem takiej powierzchni użytkowej będzie nas sporo kosztować, więc warto wziąć ten aspekt pod uwagę. Zamiast niego można się zdecydować na tereny znajdujące się na uboczu miasta, ale istotne jest by były one mocno uczęszczane.

Kolejna kwestia, nad którą trzeba się bardzo dokładnie zastanowić to wygląd oferty. Jako wypożyczalnia samochodów luksusowych możemy oferować wynajem krótko-, średnio- oraz długoterminowy. Oczywiście każdy z nich posiada pewne wady i zalety, które trzeba dokładnie przeanalizować przed podjęciem ostatecznej decyzji. Najlepiej proponować klientom wszystkie trzy opcje, bo stworzenie większych możliwości wyboru, przysparza większej ilości klientów. Pod uwagę trzeba również wziąć spodziewane koszty prowadzenia biznesu, do których należy zaliczyć m.in. wypłaty dla pracowników, wydatki na zakup paliwa i korzystanie z myjni samochodowej, wymianę opon, serwisowanie, zakup ubezpieczeń OC i AC, przeglądy techniczne oraz naprawy usterek. Co więcej, należy znaleźć renomowane firmy, z którymi podejmiemy stałą współpracę w zakresie wykonywania powyższych usług. Nie warto decydować się na pierwszy z brzegu warsztat, o wiele bardziej opłaca się poszukać rzetelnej i renomowanej firmy, która wykaże się wysokim standardem jakości usług i zadowalającym profesjonalizmem.

Oczywiście organizacja planu dnia i zapanowanie nad terminami wynajmu i odbioru pojazdów jest dość trudne do zrealizowania, więc każda osoba prowadząca wypożyczalnię samochodów luksusowych powinna zaopatrzyć się w specjalny program, który jej w tym pomoże. Warto również rozejrzeć się za zaufanymi pracownikami, którzy dopilnują interesu i wykażą się odpowiednimi umiejętnościami oraz kwalifikacjami. Najprościej zrobić to zamieszczając ogłoszenie w sieci.

Ewentualne problemy, z którymi możemy się spotkać prowadząc wypożyczalnię samochodów luksusowych

  • Spora ilość gotówki, którą trzeba zainwestować chcąc rozpocząć działalność oraz duże wydatki na bieżące opłaty.
  • Nieuczciwi klienci, którzy mogą próbować ukraść samochód lub podczas wynajmu go zniszczą.
  • Spora konkurencja, powodująca że nasza wypożyczalnia samochodów luksusowych może mieć problem z wybiciem się na rynku.
  • Niewypłacalność klientów, ale z tym spotykamy się w każdej branży.
  • Mobilność i potrzeba zatrudnienia sporej ilości pracowników (w zależności od tego, ile będziemy mieli samochodów we flocie pojazdów), tak by mogli dostarczać i odbierać samochód w terminie i we wskazanym miejscu.