łowienie ryb za pomocą wędziska Dragon

Zestaw wędkarski do łowienia metodą odległościową – wędziska Dragon, kołowrotki itp.

Połów metodą odległościową obrósł przez lata wieloma legendami i nieporozumieniami. W sporym skrócie polega ona na wypuszczeniu zestawu ze specjalnym kołowrotkiem z prądem rzeki czy innego zbiornika. Aby móc łowić ryby w ten sposób należy się zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt. Jakie elementy wyposażenia będą nam do tego potrzebne?

Do podstawowych elementów zestawu niezbędnego do łowienia metodą odległościową należą:

  • wędziska matchowe o długości 3,6 do 4,5 metra o miękkiej akcji – warto wybrać sprawdzone wędziska Dragon,
  • kołowrotek – stała szpula ułatwiająca dalekie rzuty oraz duże przełożenie kołowrotka będą bardzo użyteczne,
  • żyłka matchowa – powinna być na tyle ciężka, by tonąć po zarzuceniu,
  • spławik – ten typu waggler ułatwi zarzucenie zestawu na daleką odległość.
  • spławik samogruntujący, który opada swobodnie i naturalnie, a jego połączenie z żyłką pod wodą umożliwia jej szybsze zanurzenie,
  • haczyk – najlepiej wybrać przynęty dobrane do ekstremalnych warunków. Sprawdzą się twarde ziarna, żółte lub białe robaki – należy wybrać do nich haczyk o krótszym trzonku – druciaki mogą okazać się za słabe.

Dopasowanie zestawu odpowiedniego do metody odległościowej nie jest trudne – wędziska Dragon będą znakomitą propozycją i godnym zaufania sprzętem do połowu. Na pierwsze wędkowanie tego typu najlepiej wybrać się z bardziej doświadczonym znajomym – dzięki temu bardzo szybko zorientujemy się w jego specyfice i na pewno zechcemy spróbować jeszcze nie raz.