Dlaczego warto wybrać deskę barlinecką? Poznaj zalety drewnianej posadzki

Podłoga w naszych mieszkaniach jest elementem niezwykle istotnym. Z jednej strony powinna się ona wyróżniać pięknym wyglądem, ale nie bez znaczenia zostaje jej trwałość. Zwróćmy też uwagę na to, że podłoga to jedna z najkosztowniejszych inwestycji podczas trwających prac wykończeniowych czy też remontu. Dlatego podjęcie decyzji o zakupie podłogi powinna być bardzo dobrze przemyślana. Dzisiaj wybór jest wyjątkowo szeroki, a jedną z coraz popularniejszych jest obecnie deska barlinecka.

Czym wyróżnia się polski produkt, jakie zalety ma deska barlinecka?

Podłogi Barlinek będą stanowić świetne tło dla całej aranżacji, która będzie dominować we wnętrzach. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie tej czy innej podłogi, miejmy na uwadzę to, że ewentualny zły wybór będzie kosztowny i będzie wymagał kolejnego remontu. Wybierajmy więc stylowe i wysokiej jakości podłogi, które będą służyć przez lata. Naturalne drewno, które charakteryzuje deskę barlinecką jest z jednej strony uniwersalne, ponadczasowe, miłe w dotyku i trwałe. Na podłogi Barlinek składają się trójwarstwowe deski. Każda z takiej warstwy jest niezmodyfikowanym drewnem.

Sztandarowy produkt z Barlinka jest już znany i popularny, funkcjonujący na rynku od wielu lat. Pierwsze zakłady w tej miejscowości działały już w XIX w. Choć najpierw produkowano w Barlinku meble, to jednak przyszedł czas na wytwarzanie unikatowych podłóg, z których te zakłady obecnie słyną. Deska produkowana w zakładach Barlinek wyróżnia się konstrukcją, która jest dość unikatowa. Na deskę składają się trzy warstwy, łączone ekologiczną spoiną, takie rozwiązanie sprawia, że zredukowane jest naturalne odkształcanie się drewna, czyli pęcznienie czy kurczenie. Warstwa wierzchnia, czyli licowo-dekoracyjna może być wykończona dosłownie każdym gatunkiem drewna. Z tego m.in. powodu podłogi Barlinek występują w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Dostępne są więc podłogi bukowe, klonowe, jesionowe, dębowe, a także o strukturze grabu, akacji, wiśni czy gatunków egzotycznych. Istotne z punktu widzenia konsumenta jest także samo wykończenie wierzchniej warstwy, może ono być w pełnym połysku, półmatowe czy też w pełnym macie. Na tym nie koniec, zamiast lakieru zastosowany może być także olej, który przepięknie podkreśla oryginalne usłojenie drewna.

Struktura deski barlineckiej prezentuje stosunkowo dużo zalet. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że jest to produkty w 100% wykonany z drewna. Oznacza to, że każda posadzka będzie oryginalna, unikatowa, posiadająca niepowtarzalne usłojenie. Warto także docenić ten produkt za to, że można go położyć na ogrzewaniu podłogowym. Drewno dobrze przewodzi ciepło.

Opracowany w zakładach Barlinek projekt desek podłogowych zakłada także bardzo łatwy montaż całej podłogi. Deskę można przykleić bezpośrednio do podłoża, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by deska funkcjonowała jako podłoga pływająca.

Podłogi Barlinek nie tylko świetnie się prezentują, ale będą ozdobą każdego wnętrza. Dobrze dobrane wzornictwo doskonale uzupełnią wnętrza utrzymane w stylu skandynawskim, tradycyjnym, loftowym czy industrialnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *