Chirurgia naczyniowa to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem naczyń krwionośnych i limfatycznych. Chore naczynia nie tylko powodują dyskomfort, a w wielu przypadkach stają się widocznym defektem kosmetycznym. Prawdziwym problemem jest to, że nieprawidłowy przepływ krwi i limfy może skutkować rozwojem kolejnych poważnych chorób i stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia pacjenta.
Udrażnianie chorych naczyń – polski chirurg w UK
Chirurgia w Londynie jest świetnie rozwinięta. Mowa tu zarówno o chirurgii ogólnej, jak i innych specjalizacjach chirurgicznych. Jedną z nich stanowi chirurgia naczyniowa. Polska klinika w UK również oferuje możliwość konsultowania dolegliwości z chirurgiem naczyniowym oraz leczenia przewlekłej niewydolności żylnej i usuwania żylaków.
Polski chirurg w UK zajmuje się chorobami naczyń z zakresu neurochirurgii i kardiochirurgii. Przedmiotem zainteresowania chirurgii naczyniowej są przede wszystkim takie choroby, jak: miażdżyca, zespół stopy cukrzycowej, tętniaki, zator tętnicy płucnej, przewlekłe owrzodzenia żylne, zwężenia i niedrożności żylne, zaawansowane żylaki, nowotwory układu naczyniowego i zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń.
Chirurgia naczyniowa – polska klinika w UK
Chirurg naczyniowy ma za zadanie udrożnić chore naczynia. Może to zrobić na wiele sposobów. Początkowo najczęściej wdrażane są metody farmakologiczne, chemiczne lub termiczne, a jeśli te nie wystarczają, podejmowana jest decyzja o przeprowadzeniu zabiegu operacyjnego.
Polski chirurg w UK może dążyć do poszerzenia światła naczynia, usunięcia zmian, takich jak zrosty i tętniaki, a także do wstawienia protez naczyniowych, które zastąpią chore naczynie. Dzięki temu krew i limfa znów krążą w organizmie w sposób prawidłowy. Decyzję o wdrożeniu konkretnej metody leczenia chirurg naczyniowy podejmuje po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem oraz wykonaniu szeregu szczegółowych badań. Najczęściej wykonywanie badania z zakresu chirurgii naczyniowej to USG Doppler tętnic szyjnych, kręgowych, kończyn dolnych i górnych.
Leczenie przewlekłej niewydolności żylnej
Leczenie niewydolności żylnej może odbywać się z wykorzystaniem nieinwazyjnych, małoinwazyjnych albo operacyjnych metod leczenia. Jedną z najczęściej stosowanych metod leczenia żylaków jest skleroterpia. Obok niej często wykonuje się angioplastykę balonową, wszczepienie stenu, wszczepienie stentgraftu i aterektomię.
Leczenie operacyjne przewlekłej niewydolności żylnej przeprowadza się wtedy, gdy choroba jest bardzo zaawansowana, poważnie zagraża zdrowiu, a nawet życiu pacjenta. Jeśli chirurg naczyniowy nie widzi innej możliwości leczenia schorzeń żylnych, albo uważa, że w danym przypadku nie będą one dostatecznie skuteczne, proponuje pacjentowi operację. Zabiegi na żyłach kończyn dolnych przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Wiele zależy od tego, jak rozległy jest obszar, który zajmują chore naczynia.