Skaner 3D

Skaner 3D do zastosowań profesjonalnych

Duże przedsiębiorstwa produkcyjne są w stanie w krótkim czasie wytworzyć niewiarygodne wręcz ilości produktów, a dzięki doskonałej jakości, produkty te wciąż znajdują nowych odbiorców. Firma, która nie chce tracić klientów, nie może pozwolić sobie na niższą jakość ani wolniejsze tempo produkcji (konkurencja nie śpi). Aby produkować dużo, szybko i bezpiecznie, a przy tym móc nieustannie kontrolować przebieg procesu produkcyjnego, jak i jakość produktu końcowego, konieczne jest wdrożenie w firmie nowoczesnych rozwiązań. Wiele z nich opiera się na technologii 3D. W firmach wykorzystuje się m.in. maszyny CNC, skaner 3D czy drukarkę 3D.

Czym charakteryzuje się profesjonalny skaner 3D?

Jeśli chodzi o precyzyjne urządzenia metrologiczne, jakimi są skanery 3D, powstały w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku. Zapotrzebowanie na sprzęt niezawodny, precyzyjny, wyróżniający się szybkością działania i odpowiedni do różnorakich zastosowań.

Profesjonalne skanery 3D mogą być wykorzystywane w szybkim prototypowaniu i inżynierii odwrotnej, w modelowaniu 3D czy bezdotykowej kontroli jakości. W związku z tym znajdują zastosowania w firmach o rozmaitym profilu działalności, począwszy od branży motoryzacyjnej, poprzez protetykę czy jubilerstwo, skończywszy na archeologii i muzealnictwie.

Profesjonalny skaner 3D umożliwia precyzyjne skanowanie w każdych warunkach, dlatego sięgają po niego zarówno ci, którzy pracują w sterylnych laboratoriach, jak i ci, którzy wykonują swoją pracę w głośnych halach produkcyjnych. Ponadto skanery mogą być wykorzystywane na zewnątrz pomieszczeń, na przykład w celu przygotowania planu zagospodarowania przestrzennego. Skaner 3D dobrze radzi sobie zarówno przy świetle dziennym, jak i przy świetle sztucznym, a nawet wtedy, gdy nasłonecznienie w ciągu dnia jest zmienne.

Skaner 3D polskiej produkcji

Na rynku dostępnych jest kilka typów skanerów do zastosowań profesjonalnych, w tym produkty zagraniczne. Najlepszym wyborem będzie jednak skaner polskiej produkcji, który można nabyć w pakiecie z oprogramowaniem. Klient otrzymuje instrukcję, która była nie tyle przetłumaczona na język polski, ale w tym języku napisana. Poza tym może liczyć na wsparcie techniczne nawet wówczas, gdy od zakupu minęło wiele czasu, a także na opracowanie dedykowanych rozwiązań – potrzeby firm na rynku polskim są bowiem bardzo różne.