Czym kierować się przy wyborze zawieszki?

Zawieszka to bardzo wdzięczny element biżuterii, ponieważ może być wykorzystywana na wiele sposobów, poza tym niejednokrotnie łączy funkcję dekoracyjną ze znaczeniem symbolicznym. Zawieszki zdobią naszyjniki, bransoletki, ale i kolczyki. Oczywiście ważne jest, by zawieszę dobrze dopasować do biżuterii, z którą będzie łączona.

Zawieszka do łańcuszka – jak wybrać?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę, czy splot łańcuszka rzeczywiście pozwala na umieszczenie zawieszki. Niektóre łańcuszki, zwłaszcza te grubsze i posiadające dekoracyjny splot, najlepiej czują się w wersji solo. Są jednak i takie łańcuszki, które bez zawieszki wyglądają zbyt skromnie i nijako. Do nich należy dobrać pasującą ozdobę.

Zawieszka powinna być w kolorze łańcuszka. Jeśli nosimy złote łańcuszki, wzbogaćmy swoją kolekcję biżuterii o zawieszki z prawdziwego złota. Oczywiście warto mieć na uwadze, że salon jubilerski oferuje zawieszki ze złota w różnych odcieniach. Mamy złoto klasyczne, żółte, mamy złoto różowe i białe. Zawieszka powinna być w tym samym odcieniu, co cały łańcuszek. Możliwy jest wybór zawieszki dwukolorowej.

Jeśli kupujemy jednocześnie zawieszkę i łańcuszek, zwróćmy uwagę, jaki kolor lepiej pasuje do osoby, która będzie taki zestaw nosić. Srebrne zawieszki doskonale podkreślają jasną, chłodną karnację, natomiast zawieszki ze złota dobrze komponują się z ciepłym typem urody. Natomiast w sytuacji, gdy kupujemy biżuterię na prezent i doskonale wiemy, że dana osoba nosi wyłącznie biżuterię srebrną, albo wyłącznie biżuterię złotą, nie próbujmy na siłę zmieniać jej przekonań i postawmy na biżuterię w lubianym przez nią kolorze.

Zawieszki do bransoletek – czym się kierować podczas zakupu?

W przypadku bransoletek panuje większa dowolność, jeśli chodzi o kolor biżuterii. Bransoletek nie nosi się blisko twarzy, dlatego ich kolorystyka nie ma dużego wpływu na urodę, na to czy cera jest rozświetlona, czy ziemista, oczy błyszczące, czy spojrzenie zgaszone. Poza tym zawieszki do bransoletek są często bogato zdobione, kolorowe, wyraziste. Stanowią istotny dodatek do stylizacji, ale niekoniecznie podkreślają urodę.

Kupując zawieszkę do bransoletki, przede wszystkim zwróćmy uwagę na rodzaj bransoletki. Zawieszki do subtelnych zawieszek łańcuszkowych są dość drobne i delikatne. Zawieszki do bransoletek sznurkowych i rzemykowych często mają postać jakichś symboli. Zawieszki do bransoletek koralikowych i przeznaczonych do przypinania charmsów są znacznie bardziej masywne i bogaciej zdobione. Oprócz tego mamy zawieszki do bransoletek komponowanych, tzw. linki, które wpina się w obręcz bransoletki.

Zawieszki na specjalną okazję

Zawieszkę można dopasować do biżuterii, typu urody, ale również do okazji. W salonach jubilerskich znajdziemy zawieszki przygotowane z okazji świąt Bożego Narodzenia, walentynek, wakacji itd. Bez trudu zakupimy zawieszki odpowiednie dla maturzysty, młodej mamy i każdej innej osoby, która przeżywa w swoim życiu wyjątkowy czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *