Jak skutecznie wygładzić zmarszczki?

Zdrowa, gładka, pełna blasku cera to marzenie wielu kobiet, a nierzadko również mężczyzn. Niestety w pewnym wieku czas zaczyna działać na naszą niekorzyść, a na skórze stopniowo pojawiają się przebarwienia, zmarszczki i bruzdy. Chcąc zachować młodość i urodę, zaczynamy stosować różnorodne kosmetyki i zabiegi. Które z nich przynoszą spodziewane efekty? Jak skutecznie wygładzić zmarszczki.

Skąd się biorą zmarszczki?

Z wiekiem zmniejsza się poziom elastyny i kolagenu w organizmie, a to powoduje przesuszenie skóry i utratę jędrności. Na cienkiej, suchej i pozbawionej elastyczności skórze pojawiają się zmarszczki. Z czasem ulegają pogłębieniu, a rysy twarzy zaczynają się rozmywać. Mówimy, że twarz traci owal. Trwałe zmarszczki najpierw pojawiają się tam, gdzie skóra naturalnie marszy się w trakcie okazywania emocji – śmiechu, złości, strachu i wielu innych. Czy unikanie okazywania emocji może zapobiec powstawaniu zmarszczek? Nie, zresztą nie sposób w każdej sytuacji zachowywać twarzy pokerzysty. Możemy natomiast podjąć szereg innych działań, dzięki którym nasza cera na dłużej zachowa młody wygląd.

Jak opóźnić procesy starzenia się skóry?

Jeśli chcemy opóźnić procesy starzenia skóry, powinniśmy zadbać o nią od środka. Przede wszystkim należy się wysypiać i ograniczyć nocną aktywność przy urządzeniach emitujących światło niebieskie. Należy nawadniać organizm, spożywając minimum 2 litry wody niegazowanej każdego dnia. Warto pomyśleć o stosowaniu suplementów, które mają pozytywny wpływ na kondycję skóry, włosów i paznokci. Poza tym konieczne jest zadbanie o dietę. Dieta zdrowa dla skóry zawiera duże ilości warzyw, ryb, zdrowych tłuszczy i białka.

Chcąc opóźnić procesy starzenia skóry, powinniśmy pamiętać o kilku nawykach pielęgnacyjnych. Przede wszystkim kategorycznie nie wolno kłaść się do łóżka w makijażu. Nie wolno również wychodzić na słońce bez zastosowania kremu z filtrem SPF, a najlepiej taki krem stosować przez cały rok. Nakładając kosmetyki pielęgnacyjne na twarz, warto pamiętać o wykonaniu masażu. Zalecane jest również spanie na jedwabnej poszewce.

Skuteczne zabiegi na zmarszczki. Medycyna estetyczna Londyn

Wymienione wyżej zalecenia mogą opóźnić procesy starzenia się skóry. Ale co zrobić, jeśli zmarszczki już pojawiły się na twarzy? Czy da się je usunąć? W tym celu warto odwiedzić gabinet medycyny estetycznej w Londynie, który oferuje różnorodne zabiegi wygładzania zmarszczek. Takich gabinetów jest w Wielkiej Brytanii mnóstwo, medycyna estetyczna Londyn jest na wysokim poziomie, jednak pamiętajmy, by nie ulegać pokusie i nie wykonywać zabiegów na twarz w podejrzanych miejscach. Najlepiej wybrać się do profesjonalnej kliniki i opowiedzieć o swoim problemie lekarzowi.

Zmarszczki usuwa się obecnie za pomocą kwasu hialuronowego, zabiegów laserowych, mezoterapii mikroigłowej, zastosowania nici PDO, a także peelingów chemicznych. Zabiegi medycyny estetycznej są skuteczne i znacznie mniej inwazyjne aniżeli operacje plastyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *