Inspiracje na wiosenne kreacje 2024

Wiosenna pogoda bywa zdradliwa, bo chociaż dni są słoneczne i coraz dłuższe, temperatury wciąż pozostają niskie, a wiatr potrafi przybierać na sile. Mimo to coraz chętniej rezygnujemy z ocieplanych płaszczy, puchowych kurtek i wełnianych czapek na rzecz lżejszej odzieży. Powoli szukamy inspiracji na wiosnę, sprawdzamy co będzie modne w nadchodzących miesiącach, porządkujemy szafy i przygotowujemy wiosenne kreacje. Oczywiście wiosenną stylizację trzeba dopełnić za pomocą dodatków i biżuterii. Jaka biżuteria będzie modna wiosną 2024?

Wiosenne kolory – pastele czy neony?

Zimowy krajobraz, zwłaszcza kiedy nie ma śniegu, nie należy do najpiękniejszych. Można go opisać słowami: szarobury, nudny, ponury, brudny, nieciekawy. Po kilku miesiącach patrzenia na ten smutny widok, mamy ochotę na zmiany. Wiosną, niczym okazy przyrodnicze, budzimy się do życia i wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca, zaczynamy wprowadzać do garderoby kolory.

Wiosenne kolory to nie tylko liczne odcienie zieleni. Wiosną bardzo chętnie nosimy pastele, począwszy od delikatnych fioletów, poprzez pudrowy róż, jasny błękit, skończywszy na mięcie, beżach i bieli. Na przeciwległym biegunie znajdują się kolory neonowe, dzięki którym łatwo wyróżnić się z tłumu. Neonowe mogą być nie tylko ubrania, ale i dodatki – czapki, apaszki, torebki, paski, a nawet buty. Kamienie i szkiełka w kolorach pastelowych i neonowych często stanowią istotną cechę wiosennych kolekcji biżuterii. Odwiedzając dobry salon jubilerski, z łatwością zauważymy, że pastelowymi kamieniami zdobiona jest zarówno złota biżuteria, jak i biżuteria ze srebra. Pastelowe kostki to znak rozpoznawczy bransoletek Coeur de Lion. Wpisując w wyszukiwarkę frazę bransoletki Coeur de Lion kostki, zauważymy, że niemiecka marka oferuje szereg kolorowych bransoletek, które wyglądają jednocześnie nowocześnie i elegancko.

Kwiatowe motywy w biżuterii

Szukając inspiracji na wiosenne kreacje 2024, nie sposób przejść obojętnie obok motywów kwiatowych. Kwiaty zawsze inspirowały twórców biżuterii, ponieważ są pochodzącym z natury synonimem piękna. Biżuteria zdobiona kwiatowymi motywami modna będzie także w nadchodzącym sezonie wiosennym. Już teraz widać, że szczególnym zainteresowaniem będą cieszyły się emaliowane kwiatki, zwłaszcza jeśli chodzi o kolczyki na biglach, pierścionki i romantyczne bransoletki.

Wiosną bardzo modne będą również naszyjniki kaskadowe zdobione niewielkimi zawieszkami w kształcie kwiatków, a także kwiatowe kolczyki na sztyftach. Panie, które pracują w miejscach, gdzie obowiązuje dress code, nie mogą sobie pozwolić na wybór dużych, kolorowych, emaliowanych kwiatów, ale śmiało mogą sięgnąć po subtelną biżuterię ze złota lub srebra.

Wiosenne kreacje 2024 – łańcuchy nadal w modzie

Łańcuchy w takiej surowej, masywnej formie, powoli odchodzą do lamusa, ale wciąż modne są nieco delikatniejsze łańcuszki, które można nosić zarówno w formie biżuteryjnego paska na talię czy biodra, naszyjnika, jak i paska do niewielkiej torebki. Łańcuszki o klasycznym splocie wykorzystywane są również podczas produkcji bransoletek i koczyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *