Czy budowa basenu wkopywanego w ziemi się opłaca?

Basen w przydomowym ogrodzie latem staje się miejscem codziennej rozrywki dla całej rodziny. W gorące letnie dni wielu z nas marzy o orzeźwiającej kąpieli w przyjemniej wodzie basenowej. Dziś, dzięki wysokiej jakości nieckom basenowym, realizacja tego marzenia staje się możliwa. Coraz więcej osób decyduje się na budowę basenu stacjonarnego, zastępując nim nietrwały basen przenośny. Ale czy taka inwestycja rzeczywiście się opłaca?

Basen na dziesięciolecia, czyli jak dobrze wybrać nieckę basenową?

Budowa basenu wkopywanego w ziemię jest opłacalna, pod warunkiem, że postawimy na nieckę basenową wykonaną z solidnych, trwałych materiałów, dzięki którym basen przetrwa w doskonałej kondycji wiele długich lat. W przypadku basenów ze stali nierdzewnej mowa o dziesięcioleciach. Inwestowanie w nietrwały basen z tworzywa sztucznego mija się z celem. Taki basen po kilku latach użytkowania straci kolor, na powierzchni niecki pojawiają się zmatowienia i odbarwienia. Niskiej jakości plastik z czasem staje się kruchy, chropowaty, nieestetyczny. Dlatego jeśli mamy inwestować w tego rodzaju nieckę, lepiej pozostać przy basenie stelażowym, którego montaż nie wymaga wykonania okopu ani ponoszenia znacznych wydatków na infrastrukturę basenową. Natomiast baseny ze stali nierdzewnej nie mają sobie równych, jeśli chodzi o trwałość.

Budowa basenu ze stali jest opłacalna z uwagi na długowieczność stali nierdzewnej. Jest to materiał doskonale znoszący trudne warunki atmosferyczne, odporny na korozję, odporny na działanie środków chemicznych przeznaczonych do czyszczenia basenu i uzdatniania wody basenowej. Materiał wyróżniający się piękną, srebrzystą barwą, która nie zmienia się pod wpływem promieni słonecznych i nie matowieje. Niecki ze stali nierdzewnej doskonale znoszą intensywne użytkowanie i znaczne obciążenia. Nawet jeśli koszt wybudowania basenu stalowego jest wyższy, aniżeli w przypadku innych rozwiązań, taka inwestycja szybko się zwróci, a basen w ogrodzie będzie spełniał swoją funkcję przez kolejne dziesięciolecia.

Basen nie tylko na sezon letni

Inwestycja w basen wkopywany jest opłacalna, jeśli domownicy rzeczywiście będą z niego korzystać. Oczywiście najchętniej z basenu korzystamy w okresie wakacyjnym, ale jeśli obiekt zostanie wyposażony w system podgrzewający wodę, nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z niego w okresie od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Ci, którzy kochają pływać i wydają spore sumy na publicznych pływalniach, z pewnością docenią możliwość korzystania z basenu we własnym ogrodzie. Basen stalowy, wyposażony w odpowiednią infrastrukturę, może być użytkowany przez cały rok. Oczywiście na pytanie, ile kosztuje budowa basenu w domu czy ogrodzie, jeśli ten ma być użytkowany poza sezonem, dokładnie odpowiedzą firmy realizujące takie inwestycje, ale pewne jest to, że w przypadku osób regularnie uczęszczających na basen, inwestycja we własną nieckę jest opłacalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *