Kominki trójstronne – ciekawe rozwiązanie w nowoczesnych wnętrzach

Nowoczesne wnętrza cechuje funkcjonalność, lekkość i prostota. Unikamy przepychu, łączenia dużej ilości wzorów na niewielkiej powierzchni, mocno kontrastujących barw i bibelotów zbierających kurz. W nowoczesnych wnętrzach dominują jasne kolory, gładkie, lśniące powierzchnie i wysokojakościowe dodatki. Wystój ma być minimalistyczny i funkcjonalny, ale nie surowy. Nowoczesny dom jest modny, ale i przytulny. Z pewnością łatwiej osiągnąć taki efekt, jeśli w pomieszczeniu pojawi się kominek.

Jak wyeksponować kominek?

Kominek to często najważniejszy element dekoracyjny salonu. Każdy, kto decyduje się na budowę kominka, ma nadzieję, że jesienno-zimowe wieczory będą odtąd spędzane w bardzo miłej atmosferze, przyjemnym cieple, blisko ognia, którego widok działa uspokajająco. Niestety wyeksponowanie klasycznego kominka w dużym, otwartym salonie bywa trudne. Jeśli będzie to niewielki prosty wkład otoczony obudową kominkową w kolorze ścian, efekt trudno uznać za spektakularny. Chcąc należycie wyeksponować kominek, należy zacząć od wskazania najlepszego miejsca na umiejscowienie wkładu. W modernizowanych budynkach musi to być blisko istniejących przewodów kominowych, ale jeśli budujemy nowy dom, mamy pełną dowolność w wyborze miejsca na kominek.

Kominek w salonie powinien znaleźć się na centralnej ścianie, najlepiej z daleka od otworów drzwiowych i okiennych i daleko od schodów. Planując budowę kominka, od razu zwróćmy uwagę na możliwe ustawienie mebli, żeby nie okazało się, że kanapa będzie musiała stanąć tyłem do urządzenia. Jeśli pomieszczenie nie jest zbyt duże, warto rozważyć umiejscowienie kominka w rogu. Natomiast dla dużych, otwartych przestrzeni świetnym rozwiązaniem są kominki trójstronne.

Nowoczesne kominki z trzema szybami

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, producent wkładów kominkowych przygotowuje funkcjonalne rozwiązania do różnych pomieszczeń. Kominki trójstronne, czyli posiadające przeszklenia z trzech stron, to najlepsze rozwiązanie do dużego salonu, zwłaszcza łączonego z kuchnią i jadalnią. Dzięki trzem szybom ogień jest widoczny nie tylko wtedy, gdy domownicy siedzą centralnie naprzeciw kominka, ale również wtedy, gdy wykonują codzienne aktywności w kuchni, jadalni, czy przedpokoju. Taki kominek może też subtelnie podzielić przestrzeń i wyznaczyć strefę wypoczynkową oraz strefę jadalnianą.

Kominki trójstronne w nowoczesnych aranżacjach

Kominek trójstronny bardzo dobrze współgra ze stylistyką nowoczesnego wnętrza. Powierzchnie przeszklone świetnie komponują się z drewnem, stalą nierdzewną i kamieniem naturalnym. Oferta kominków trójstronnych jest naprawdę szeroka, renomowani producenci dokładają wszelkich starań, by każdy klient mógł znaleźć w niej coś dla siebie. W sklepach dostępne są wkłady kominkowe o różnych gabarytach, posiadające szyby proste i panoramiczne, drzwiczki otwierane na bok i do góry. Dzięki temu nowoczesne aranżacje są za każdym razem zachwycające i niepowtarzalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *