Ray Ban

Ray Ban historyczne fakty dotyczące marki

Ray Ban – historia marki

Każda, mała i wielka marka ma swoją historię. Ktoś miał pomysł, zdecydował się na jego realizację i sprawił, że już od wielu lat możemy korzystać z usług czy produktów marki obecnej na rynku od lat, niezależnie od jej przychodów. Wiele marek które obserwujemy na naszym rynku od zawsze, ma bogata tradycję i dokłada wszelkich starań, by oferować swoim klientom to co najlepsze, stale udoskanalając swoje produkty i wprowadzając innowacje. Tak jest również ze znaną marką okularów – przeciwsłonecznych, ale również korekcyjnych – Ray-Ban. Założona została już w 1937 roku – jej tradycja to więc prawie osiemdziesiąt lat! Firmę założyło przedsiębiorstwo Bausch & Lomb. Od dawna okulary frimy Ray-Ba uchodzą za jedne z najnowocześniejszych, najbardziej innowacyjnych, ale także najbardziej kultowych i ponadczasowych modeli okularów. Są zawsze modne, ale jednocześnie bardzo proste i klasyczne. Są rozpoznawalne na całym świecie, również dzięki ogromnej popularności wśród celebrytów i gwiazd. Okulary zaczęły swój podbój świata od wojska – generał John MacCready w 1939 roku zamówił właśnie od Ray-Ban okulary dla swoich pilotów US Air Corps. To właśnie dzięki temu możemy obecnie korzystać z modelu Aviator, którego produkcję właśnie wtedy zapoczątkowano. Okulary nosiło wielu znanych ludzi – Audrey Hepburn w jednym z najsłynniejszych swoich filmów Śniadanie u Tiffany’ego, Tom Cruise w Top Gun czy Blues Brothers czyli John Belushi i Dan Aykroyd. Oczywiście Ray Bany pokochały także gwiazdy muzyki – między innymi Bob Dylan, George Michael jeszcze w czasach WHAM! Czy Michael Jackson, który przez wiele lat korzystał z bardzo wielu modeli firmy. W 1999 roku Ray-Ban został sprzedany włoskiej korporacji Luxotica Group za ogromną kwotę 1,2 miliarda dolarów.
Wróćmy do historii – Bausch & Lomb, czyli spółka założycielska firmy Ray Ban to powstałe już w 1853 roku amerykańskie przedsiębiorstwo, które zajmuje się produkcją sprzętu medycznego. Założycielami firmy było dwóch Niemców, John Jacob Bausch oraz Henry Lomb. Firma powstała w Rochester w stanie Nowy Jork. Najbardziej znanym produktem Bausch&Lomb są soczewki kontaktowe oraz oczywiście okulary Ray-Ban, sprzedane jednak w 1999 roku. Firma jest jednym z największych producentów soczewek kontaktowych i innych sprzętów medycznych w całych Stanach Zjednoczonych. Aktualnie firma zatrudnia ponad 13 tysięcy osób w aż 36 krajach na całym świecie. Największą konkurencją dla Bausch & Lomb jeśli chodzi o produkcję soczewek kontaktowych są firmy Johnson&Johnson, Novartis oraz CooperVision, w Polsce natomiast najbardziej znanym produktem firmy są soczewki Optima FW, SoftLens oraz PureVision, a także płyn do pielęgnacji soczewek RenuMultiPlus.
Najpopularniejszymi modelami okularów Ray Ban są zdecydowanie wspomniany już Aviator, klasyczny Wayfarer czy Clubmaster. Okulary są uwielbiane na całym świecie i korzystają z nich wszyscy bez względu na wiek i płeć – są na tyle uniwersalne, że pasują praktycznie każdemu. Co ważne, są one wyposażone w niezbędne filtry i innowacje, dzięki czemu są również całkowicie bezpieczne dla wzroku. Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się więcej na temat marki Ray-Ban zapraszam do zapoznania się z tą stroną.