sprawdzona drukarnia we Wrocławiu

Drukarnia Wrocław – jak wybrać najlepszą drukarnię?

Wydawać by się mogło, że wybór drukarni to niezwykle prosta rzecz. Owszem znaleźć firmę, która świadczy tego rodzaju usługi jest niezwykle łatwo, ale trafić na taką, która stawia na najwyższe standardy obsługi i niskie ceny już niekoniecznie. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego postanowiliśmy przygotować krótki poradnik dotyczący wyboru najlepszej drukarni we Wrocławiu. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

 

Sprawdź renomę i wiarygodność firmy

Każda firma chce sprzedać produkt/usługę jak największej ilości osób, dlatego reklamuje się jako ta najlepsza i gwarantująca najlepszą obsługę. Oczywiście część z nich taka jest, ale nie warto ślepo wierzyć w zapewnienia. Zamiast tego lepiej wnikliwie sprawdzić reputację firmy i jej wiarygodność. Jak to zrobić? Najprostszym sposobem jest skorzystanie z wyszukiwarki internetowej. Wystarczy znaleźć stronę internetową firmy oraz poszukać opinii innych użytkowników na jej temat. Można również pokusić się o zweryfikowanie referencji udzielonych przez klientów. Dobrym rozwiązaniem jest także zrobienie reaserchu wśród znajomych. Wystarczy poprosić o podanie nazwy drukarni we Wrocławiu, z której usług kiedyś korzystali i byli w pełni zadowoleni.

Dokładnie zapoznaj się z proponowaną ofertą.

Jeżeli zależy Ci na jak najlepszej obsłudze, to koniecznie sprawdź jaki rodzaj usług oferuje dana firma. Możesz to zrobić zapoznając się z ofertą zamieszczoną na stronie internetowej przedsiębiorstwa. Najlepiej, żeby drukarnia we Wrocławiu (np. taka jak ta: gutenberg-drukarnia.pl) zapewniała szeroki wachlarz usług, ponieważ będzie mogła Ci zagwarantować kompleksową obsługę poligraficzną. Poza tym duży wybór usług sprawi, że nie będziesz musiał ponownie szukać innej drukarni, jeśli będziesz chciał zrealizować mniej standardowe zlecenie np. wydrukować fotoobrazy czy fotorolety.

 

Udaj się do budynku drukarni.

Jeśli zamierzasz podjąć trwałą współpracę z drukarnią lub zlecić jej wykonanie ważnego dla Ciebie projektu, to możesz się pokusić o odwiedzenie jej siedziby. Na miejscu poproś o możliwość obejrzenia sprzętu, z którego się w niej korzysta, porozmawiaj z pracownikami i skup się na zarejestrowaniu jak największej ilości szczegółów świadczących o sposobie organizacji pracy. Naturalnie, jeżeli nie ma takiej możliwości, to nie naciskaj na kierownictwo i nie skreślaj danej drukarni we Wrocławiu z listy. Po prostu zweryfikuj jakość jej działania w jakiś inny sposób np. dopytaj podczas rozmowy telefonicznej o jakość używanych tuszy, rodzaj stosowanego oprogramowania czy sposób przygotowania pliku do druku.

 

Dopytaj o program lojalnościowy.

Mnóstwo firm oferuje swoim klientom programy lojalnościowe lub specjalne rabaty. Tak samo jest w niektórych drukarniach, więc warto dopytać o tę kwestię. Rozwiązanie bardzo się opłaca, jeśli planujemy drukować dużo materiałów i to ze stałą częstotliwością np. broszury, ulotki. Na ten aspekt powinni zwrócić uwagę w szczególności właściciele firm.

Poproś o próbne wydruki.

W celu zweryfikowania jakości wydruków przygotowywanych przez daną drukarnię we Wrocławiu poproś ją o sporządzenie próbnych wydruków. Na ich podstawie będziesz mógł sprawdzić czy tusz się nie rozmazuje, czy zachowane zostały odpowiednie proporcje, czy kształty mają wyraźne kontury itp. Jeżeli jesteś na etapie poszukiwań właściwej firmy, to wykonanie takich próbnych wydruków możesz zamówić u każdej z nich, a później porównać efekty i zdecydować się na tą, która według Ciebie najlepiej zrealizowała Twoje zamówieni