Jak dobrać biżuterię do koloru oczu?

Biżuteria to ważny element stroju, zwłaszcza stroju kobiecego. Dobrze dobrana biżuteria wspaniale podkreśla charakter stylizacji, sprawia, że dana osoba wygląda modnie i interesująco. Biżuteria pomaga w kształtowaniu wizerunku osoby profesjonalnej i/lub eleganckiej. Sprawia, że strój jest lepiej dopasowany do okazji, a uroda odpowiednio wyeksponowana. Oczywiście nie każdy typ urody wygląda równie dobrze w otoczeniu tych samych błyskotek. Wybierając biżuterię, powinniśmy zwrócić uwagę na odcień skóry, kolor oczu i włosów.

Typy urody – co to takiego?

Każda kobieta (wielu mężczyzn również) może wskazać kolory, które rzeczywiście lubi nosić, w których czuje się najlepiej i które, jej zdaniem, dobrze podkreślają jej urodę. Osób, które dobrze wyglądają w danym kolorze, jest zdecydowanie więcej i na ogół łączą je wspólne cechy. Za pomocą tych cech jesteśmy w stanie scharakteryzować kilka, a nawet kilkanaście typów urody. Podstawowa charakterystyka obejmuje cztery typy urody i odnosi się do barw występujących w poszczególnych porach roku.

Cztery podstawowe typy urody to: wiosna, lato, jesień, zima. Osoba, która chce określić swój typ urody, powinna przeanalizować takie cechy wyglądu, jak kolor oczu, naturalny kolor włosów i odcień skóry. Istotne jest również występowanie piegów, czy też szybkość, z jaką skóra zyskuje opaleniznę.

Znając swój typ urody, łatwiej dobierzemy ubrania i dodatki, które podkreślą naszą urodę. Do każdego typu kolorystycznego przyporządkowana jest pewna paleta kolorów. Poza tym jasne jest, czy pani wiosna, lato, jesień albo zima lepiej wygląda w otoczeniu złota, czy srebra.

Typ urody a kolor biżuterii

Mimo że biżuteria za złota uznawana jest za cenniejszą i bardziej efektowną niż srebrna, to nie każda twarz dobrze wygląda w otoczeniu złotych błyskotek. Na szczęście dobry sklep z biżuterią oferuje tak duże ilości różnorodnej biżuterii, że każda kobieta znajdzie naszyjnik i kolczyki, które doskonale podkreślą jej urodę. Oczywiście salon jubilerski oferuje również bransoletki, pierścionki i szereg innych wyrobów biżuteryjnych, ale dla kobiecej urody najważniejsze jest to, co znajduje się blisko twarzy. Z tego względu, wybierając naszyjnik, kolczyki, nausznicę lub ozdoby do włosów, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na kolor oczu i odcień cery.

Dobór biżuterii pod kolor tęczówki oka

Dopasowując biżuterię do koloru oczu, podbijamy barwę tęczówki, poza tym sprawiamy, że spojrzenie staje się wyrazistsze i nabiera blasku. Ale jaka biżuteria będzie najlepsza dla danego koloru oczu?

Oczy niebieskie najlepiej wyglądają w towarzystwie srebrnej biżuterii, biżuterii z białego złota i stali szlachetnej. Jeśli chodzi o kolor kamieni, dobrze sprawdzą się odcienie różowego i fiolety, kamienie srebrzysto-szare, turkusowe. Urodę oczu brązowych i piwnych podkreśli biżuteria złota, a także kamienie w odcieniach czerwieni, złota, pomarańczy. Dobrym rozwiązaniem są również szafiry i szmaragdy. Ciepłe typy urody śmiało mogą sięgać po bursztyny.

Oczy zielone dobrze wyglądają zarówno w towarzystwie złota, jak i srebra. Wiele zależy od koloru cery i włosów. Jeśli kobiecie bliżej do ciepłego typu urody, śmiało może sięgać po biżuterie zdobioną kamieniami w pomarańczowym i zielonym odcieniu. Chłodne typy urody lepiej wyglądają w otoczeniu barwy różowej i fioletowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *