kolczyki

Jakie kolczyki do krótkich włosów?

W stereotypowy ideał kobiecej atrakcyjności fizycznej wpisują się długie włosy, ale wiele kobiet przełamuje ten stereotyp i decyduje się na krótką, twarzową fryzurę. Paradoksalnie krótka fryzura pozwala poczuć się bardziej kobieco, bo odsłania kark i smukłą szyję. Krótkie włosy podkreślają urodę, zwłaszcza gdy dobierzemy do nich odpowiednie kolczyki.

Krótkie włosy – dla kogo?

Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na krótką fryzurę. Jednym z nich jest chęć poprawy kondycji włosów. Długie, suche, zniszczone wieloletnim farbowaniem włosy nie dodają uroku, ale gdy zetniemy je na krótko, odzyskują blask i sprężystość. Krótka fryzura poprawi stan włosów i ułatwi prowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych. Wskazana jest także wtedy, gdy toczymy walkę o powrót do naturalnego koloru włosów.

W krótkich włosach dobrze wyglądają kobiety o drobnej, delikatnej twarzy, której nie warto chować pod długimi kosmykami. Oczywiście wystarczy upiąć włosy, by odsłonić twarz, jednak nie każdy ma czas i ochotę, by codziennie układać włosy w kok i upinać wysoko nad karkiem. Układanie krótkich włosów jest znacznie łatwiejsze, zwykle wystarczy je przeczesać i zagarnąć palcami w odpowiednim kierunku.

Krótkie włosy to idealna fryzura dla miłośniczek biżuterii, a szczególnie wszelkiego rodzaju kolczyków, nausznic i chokerów, czyli biżuterii noszonej blisko twarzy. Dzięki krótkiej fryzurze biżuteria jest doskonale widoczna, przez do dodatkowo podkreśla smukłą szyję i regularny kształt głowy.

Kolczyki do krótkich włosów

Przy doborze kolczyków znaczenie ma nie tylko długość czupryny, ale również kształt twarzy i karnacja. Pamiętajmy, że krótkie włosy nie zawsze oznaczają wygolony kark i fryzurę na jerzyka. Jest wiele krótkich fryzur damskich, część idealnie sprawdza się w przypadku twarzy owalnej, inne kanciastej, jeszcze inne trójkątnej. Podobnie jest z kolczykami. Przykładowo do twarzy okrągłej najlepiej pasują niewielkie kolczyki wkrętki albo długie i koniecznie wąskie ozdoby do uszu. W przypadku twarzy kwadratowej sprawdzą się natomiast wszelkiego rodzaju łuki, które złagodzą rysy twarzy. To, czy będzie to biżuteria złota, czy srebrna ma drugorzędne znaczenie, chociaż warto zwrócić uwagę, czy biżuteria w danym odcieniu współgra z kolorem włosów i oczu.

Krótkie włosy a kolczyki

Posiadaczki krótkiej fryzury mogą nosić kolczyki każdego typu. Na co dzień najlepiej sprawdzą się niewielkie wkrętki, czasem noszone po kilka w jednym uchu. Równie ciekawą kompozycję stanowią niewielkie kolczyki kółka, do których można dobrać delikatne nausznice w tym samym stylu.

Jak wybrać kolczyki do krótkich włosów, gdy w planach mamy wielkie wyjście? Na specjalne okazje, takie jak bale, bankiety czy imprezy okolicznościowe sprawdzą się długie, wiszące kolczyki o prostej formie albo duże koła, niekiedy przyozdobione delikatnymi zawieszkami. Posiadaczki krótkich włosów zwykle rezygnują z okazałych, mocno zdobionych kolczyków, pozostawiając je dla koleżanek z długimi włosami. Okazałe kolczyki najlepiej prezentują się w połączeniu z eleganckim kokiem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *