Jakie kolczyki pasują do krótkiej fryzury?

Kolczyki to biżuteria noszona blisko twarzy, a więc mająca spory wpływ na jej wygląd. Dobrze dobrane kolczyki potrafią rozświetlić cerę, wydobyć głębię spojrzenia, podkreślić kości policzkowe, optycznie wyszczuplić twarz i wysmuklić szyję. Uzyskanie takiego efektu jest znacznie łatwiejsze, jeżeli szyja, żuchwa i uszy są odsłonięte. Spore możliwości kształtowania wizerunku za pomocą kolczyków mają zwłaszcza panie noszące krótką fryzurę.

Krótka fryzura a biżuteria

Krótka fryzura bywa kłopotliwa, bo wbrew powszechnym opiniom, wymaga dłuższego układania niż włosy długie. Krótkie kosmyki mają tendencję do odkształcania się i odstawania w różnych kierunkach, dlatego ujarzmienie ich wymaga czasu. Prawdą jest jednak, że posiadaczki krótkiej fryzury nie muszą stosować tylu odżywek i masek ani martwić się plątaniem włosów i rozdwajaniem końcówek. Poza tym dzięki krótkim włosom można znacznie lepiej wyeksponować biżuterię.

Krótkie fryzury mogą przyjmować różną formę. Mogą być bardzo krótkie, przypominające uczesania chłopięce, mogą też sięgać połowy ucha. Co istotne – zawsze odsłaniają linię żuchwy, szyję i przynajmniej część ucha. Do takich fryzur doskonale pasują naszyjniki, które mają dekoracyjny charakter zarówno z przodu, jak i z tyłu. Biżuterii na karku nie przysłaniają włosy, dlatego może posiadać ciekawe zdobienia, dodatkowe łańcuszki, które ciekawie układają się na plecach. Do krótkich fryzur pasują również nausznice oraz kolczyki.

Kolczyki ze złota do krótkich fryzur

Po kolczyki ze złota powinny sięgać zwłaszcza te panie, których urodę można określić jako ciepły typ kolorystyczny. Brzoskwiniowa, lekko różowa cera, włosy rude, kasztanowe, oczy zielone lub piwne – złoto doskonale współgra z taką kolorystyką. Jeśli włosy są krótkie, kolor kolczyków ma jeszcze większe znaczenie, ponieważ mocniej oddziałuje na wygląda całej twarzy.

Warto pamiętać, że przy krótkich włosach kolczyki są doskonale widoczne, dlatego powinny wyróżniać się wysoką jakością wykonania. Najlepsze będą włoskie kolczyki ze złota, które są jednocześnie piękne i trwałe. Włoską biżuterię można kupić zarówno stacjonarnie, jak i za pośrednictwem sklepu internetowego.

Kolczyki ze srebra do krótkich fryzur

Niektóre panie uważają, że do codziennych stylizacji lepiej pasuje biżuteria srebrna. W salonach jubilerskich znaleźć można ogromny wybór kolczyków srebrnych odpowiednich do krótkich fryzur. Po srebrną biżuterię sięgać powinny zwłaszcza panie o chłodnym typie urody, ale nie jest to reguła, której koniecznie należy przestrzegać. Warto natomiast skupić się na kształcie kolczyków.

Kolczyki wkrętki i kolczyki wiszące

Do krótkich fryzur pasują przede wszystkim dwa rodzaje kolczyków: kolczyki wkrętki oraz kolczyki długie, wiszące. Wkrętki umożliwiają tworzenie ciekawych zestawów i noszenie kilku kolczyków w jednym uchu. Natomiast kolczyki wiszące prezentują się bardziej elegancko i są odpowiednie na wyjątkowe okazje. Jeśli chodzi o kolczyki koła, ich wybór przy krótkich włosach jest ryzykowny, ale wiele zależy od kształtu twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *