Kursy języka angielskiego

Kursy języka angielskiego online i stacjonarnie

Na naukę języków obcych nigdy nie jest za późno, ale nigdy nie jest też za wcześnie. W związku z tym szkoły językowe organizują kursy języka angielskiego dla osób w różnym wieku, począwszy od dzieci dwuletnich, poprzez młodzież w wieku szkolnym i dorosłych w wieku produkcyjnym, skończywszy na seniorach.

Stacjonarne kursy języka angielskiego

Kursy stacjonarne to takie, które odbywają się w siedzibie szkoły językowej. Zajęcia zazwyczaj prowadzone są w godzinach popołudniowych lub wieczorem, dużą popularnością cieszą się również kursy weekendowe.

Grupy w szkołach językowych mogą mieć różną liczebność, ale zarówno lektorzy, jak i uczestnicy zajęć preferują naukę w grupach kilkuosobowych. Zajęcia indywidualne, mimo iż zdaniem niektórych przynoszą najlepsze efekty, nie każdemu odpowiadają, ponieważ nie każdy uczeń czuje się komfortowo pracując sam na sam z nauczycielem, poza tym koszt zajęć indywidualnych zwykle jest dość wysoki. Z kolei zajęcia w grupach liczących kilkanaście osób nie przynoszą tak dobrych efektów, gdyż w czasie przeznaczonym na lekcję nie każdy kursant zdąży się wypowiedzieć, a jeśli nawet dostanie taką możliwość, jego wypowiedzi będą zdawkowe. Tymczasem w nauce języków obcych nie chodzi jedynie o to, by rozumieć obcą mowę, ale by nie mieć oporów przed wypowiadaniem się.

Kursy języka angielskiego online

Rozwój najnowszych technologii sprawił, że dziś możliwe jest nauczanie na odległość, z pominięciem bezpośredniego kontaktu nauczyciel – uczeń. Każdy, kto dysponuje komputerem i ma dostęp do Internetu, może dowiedzieć się czym jest i jakie korzyści przynosi szkoła językowa online.

Zaletą takiego rozwiązania jest duża elastyczność. To kursant decyduje, kiedy „przerabia” kolejne lekcje i w jakim tempie realizuje materiał. Nie musi siadać do nauki zawsze w tych samych godzinach i ze świadomością, że czekają na niego inni kursanci, choć oczywiście systematyczność w nauce języków obcych jest bardzo ważna. Kursy internetowe są idealne dla osób, które nie potrzebują dodatkowej motywacji w postaci nauczyciela czy innych, goniących z materiałem kursantów.

Kursy języka angielskiego online dają możliwość wielokrotnego powtarzania lekcji, jeśli uznamy, że któryś jej etap wymaga powtórek. Do materiałów można wracać wielokrotnie, dostępne są zawsze i wszędzie. Niezwykle pomocne jest zwłaszcza wielokrotnie słuchanie wypowiedzi w języku angielskim, co można robić w drodze do pracy czy w trakcie sprzątania.

Kursy języka angielskiego dla osób w każdym wieku

Zarówno kursy internetowe, jak i stacjonarne organizowane są dla osób z różnych grup wiekowych. Prawdą jest jednak, że najmniejsze dzieci, które nie powinny spędzać zbyt wiele czasu przez monitorem, a także osoby starsze, które nie zawsze dobrze radzą sobie z obsługą komputera, preferują kursy stacjonarne. Natomiast ludzie młodzi, zabiegani, każdego dnia korzystający z komputerów i urządzeń mobilnych, coraz częściej interesują się kursami online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *