Polski lekarz

Polski lekarz w Wielkiej Brytanii

Mimo ostatnich wydarzeń, a więc decyzji o opuszczeniu Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię, a także pandemii koronawirusa, w związku z którą wiele osób postanowiło wrócić do kraju przed zamknięciem granic, wciąż wielu Polaków przebywa i pracuje na terenie UK. Obecność lekarzy polskiej narodowości nie jest zatem niczym zaskakującym, bo zapotrzebowanie na usługi medyczne świadczone przez polskie kliniki nadal jest bardzo duże. Polski lekarz cieszy się zaufaniem swoich rodaków, którzy cenią możliwość konsultowania dolegliwości w ojczystym języku.

Emigracja polskich medyków

Osoby, które ukończyły w Polsce medycynę, niekiedy czują rozczarowanie tym, jak wygląda praca lekarza w państwowej służbie zdrowia. Oczywiście wiele zależy tutaj od placówki, bowiem są w Polsce szpitale, które funkcjonują doskonale, ale są i takie miejsca, gdzie braki kadrowe i duży zakres obowiązków powodują spory dyskomfort.

Medycy, którzy nie są zadowoleni z pracy w polskich placówkach medycznych, albo też czują potrzebę dokształcania się poza granicami kraju, zdobywania nowych doświadczeń, opuszczają Polskę z nadzieją, że zagranicą ich praca zostanie lepiej doceniona. Bardzo często powodem jest chęć uzyskania wyższych zarobków oraz uczestnictwa w interesujących badaniach i projektach.

Wielu lekarzy zdecydowało się na emigrację do Wielkiej Brytanii i tam znalazło zatrudnienie w publicznych szpitalach i przychodniach. Polscy lekarze w UK prowadzą też typowo polskie kliniki i świadczą prywatną opiekę lekarską. Co ciekawe, część specjalistów dzieli swoje życie pomiędzy Polskę i Wielką Brytanię (np. raz lub dwa razy w miesiącu przyjmuje pacjentów w Polsce).

Polski lekarz w UK

Polskie przychodnie medyczne zatrudniają lekarzy wielu specjalności, dzięki czemu pacjenci mogą skonsultować swoje dolegliwości w jednym miejscu, bez koniczności szukania różnych lekarzy w całym Londynie. Leczenie niektórych schorzeń wymaga ścisłej współpracy kilku medyków, ale też częstego powtarzania badań lekarskich. W polskiej klinice funkcjonuje nowoczesne laboratorium, pracowania RTG i USG, a zatem wszystkie badania można wykonać na miejscu.

Polski lekarz w polskiej klinice przyjmuje pacjentów bez skierowania, a co za tym idzie, pominięty zostaje etap konsultacji z lekarzem GB, dzięki czemu skraca się czas oczekiwania na wizytę. Warto również dodać, że polskie przychodnie funkcjonują w godzinach wieczornych i w weekendy, co dla pacjentów stanowi spore ułatwienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *